Kultowa gra "Tetris" w kwietniu znika ze smartfonów

Kultowa gra “Tetris” w kwietniu znika ze smartfonów

Opublikowano 24.01.2020 11:49 -


Kto z Was w dzieciństwie niemal każdego dnia spędzał większość czasu układając wirtualne klocki? Biorąc pod uwagę fakt, że gra zadebiutowała w 1984 roku, powinno być nas naprawdę wielu. Mowa oczywiście o Tetrisie, zaprojektowanym przez zespół Rosjan na podstawie układanki Pentomino, którego oficjalna wersja została stworzona na komputerze Elektronika 60.

Przez wszystkie lata istnienia gry, była ona udoskonalana i rozszerzana o kolejne tryby, by w końcu prawie wcale nie przypominać początkowego wyglądu. Z czasem Tetris był również dostępny na smartfonach, a jego popularność nadal wzrastała. W 2014 roku pojawiły się nawet pogłoski o tym, jakoby Tetris Company miało przygotowywać film na jego podstawie. Teraz jednak Tetris i Tetris Blitz, czyli wersja logicznej gry od EA, mają zostać wycofane ze smartfonów z Androidem oraz iOS’em.

tetris

Z jakiego powodu Tetris znika z telefonów?

Wielbiciele gry od dawna twierdzili, że sposób grania w Tetrisa na smartfonie jest daleki od początkowych założeń. Sterowanie klockami na ekranie dotykowym jest jedną z najgorszych metod i nie powoduje takich emocji, jak przymus wciskania klawiszy klawiatury. Mimo tego EA przez długi czas próbowało na tyle udoskonalić swoją wersję, by przekonać do niej wielu użytkowników. Nawet w porównaniu z wersją, jaka wyszła na PS4 w 2018 roku, mobilna gra wydaje się zbyt prosta i przestarzała. Nie można jednak odmówić sobie choć jednej rundy układania klocków w czasie oczekiwania na autobus czy na przerwie w pracy.

Co zastąpi nam układankę klocków w wersji mobile?

EA nie ma w planach, by w najbliższym czasie wypuszczać kolejną wersję Tetrisa mobile. 21 kwietnia zostaną usunięte wszystkie aplikacje i nawet użytkownicy posiadający gry zainstalowane na swoim smartfonie, nie będą mogli już z nich skorzystać. Nie ma jednak powodu, by na dłuższą metę przejmować się zniknięciem układanki. W zeszłym roku N3twork ogłosił, że planuje stworzyć Tetris Royale – nazwa może sugerować, iż będzie to przede wszystkim tryb wieloosobowy. Na szczęście Tetris ma zawierać także tradycyjne sposoby gry, czyli jednoosobowe rozgrywki.

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl