Kultowa gra Spyro powraca w wielkim stylu!

Opublikowano 8.04.2018 20:09 -


Fajni serii gier Spyro the Dragon długo musieli czekać na wieści o wznowieniu lub choćby zmartchwywstaniu tejże marki. Teraz mamy już jednak oficjalne potwierdzenie - Spyro powróci jeszcze w tym roku w aż 3 zremasterowanych tytułach.

Po ogłoszeniu, że urokliwy fioletowy smok powróci na konsole do gier, Internet zalała fala radości wynikająca przede wszystkim z ogromnej nostalgii wielu fanów do tej serii. I nie dziwię się, bo sam do nich należę! Spyro to mój kolega z czasów, gdy byłem posiadaczem pierwszego PlayStation. Premierowa odsłona została wydana jeszcze w 1998 r. Nie dziwi więc, że aż tylu miłośników czekało na jej wielki powrót.

Tym bardziej, że przez ostatnie lata remasterów dorobiły się inne gry, których pierwotna popularność przypadła właśnie na okres świetności Spyro. Można tu wymienić choćby nieźle odnowionego ostatnio Crasha czy Shadow of the Colossus.

Poniżej możecie obejrzeć trailer:

To, co przede wszystkim rzuca się oczy w tym zwiastunie to niesamowicie wręcz ulepszona grafika i animacja. W porównaniu szczególnie do pierwszej części jest to ogromny skok jakościowy. Twórcy mimo wszystko zachowali kreskówkowy, nieco karykaturalny charakter pierwowzorów, przez co, moim zdaniem, udało się całkiem sprawnie połączyć fantazyjny klimat z nowoczesną oprawą. W nowej wersji poprawione ma być także sterowanie i wiele innych aspektów technicznych (w tym nawet ścieżka dźwiękowa).

Na Spyro Reignited Trilogy będą się składać, jak nazwa wskazuje, trzy tytuły. Są to pierwsze trzy części serii: Spyro the Dragon, Spyro Ripto's Rage! i Spyro Year of the Dragon. Za remaster odpowiada studio Toys for Bob pod skrzydłami Activision. Gra (a w zasadzie gry) będzie dostępna na PlayStation 4 i Xbox One 21 września tego roku.

Wieści z Rozładowani.pl