Który język programowania okazuje się najbardziej dochodowy?

Który język programowania okazuje się najbardziej dochodowy?

Opublikowano 21.11.2014 14:18 - 13


Jeżeli jesteś młodym deweloperem i zastanawiasz się, który język programowania na początek wybrać lub jesteś zwyczajnie ciekawy, która technologia jest najbardziej dochodowa, to mam dla Ciebie ciekawostkę. Serwis QZ opublikował bardzo interesujące zestawienie zarobków deweloperów, pałających się konkretną technologią.

Badanie zostało przeprowadzone na rynku amerykańskim, a wynika z niego jest jasno… że najlepiej zarabiają osoby pałające się Ruby on Rails, tuż przed Objective C i Python. Jak zapewniają twórcy badania, raport może się okazać niedoskonały, gdyż brakuje w nim kilku nowych języków (Erlang i Haskell), ale śmiem podejrzewać, że nie wywołałyby one w zestawieniu większego zamieszania.

jezyki

A jak sprawa wygląda w przypadku naszego rodzimego rynku? Okazuje się, że o takich wartościach może jedynie pomarzyć. Według badania serwisu wynagrodzenia.pl, najbardziej dochodowym językiem jest Java, tuż przed C++ i Pythonem.

wynagrodzenia

Jeśli ktoś z Was zastanawia się nad wyjazdem za ocean i pałaniem się programowaniem właśnie tam, z pewnością z głodu nie umrze. Ciekawe czy zdołam dożyć czasów, kiedy zarobki w naszym kraju już niezależnie od branży, będą zbliżone do tych standardów zachodnich. Dobrze skwitował W. Cejrowski (uwielbiam go tylko jako podróżnika, co by była jasność ;) ) napisał w ostatniej książce, że Amerykanie zarabiają trzy razy więcej i mają trzy razy taniej niż my. W mojej opinii patrząc na zarobki w odniesieniu do programowania – to mamy do czynienia ze wzrostem, jednak jeszcze nam daleko do stawek u zachodnich sąsiadów.

Wieści z Rozładowani.pl