Mimo niszowej technologii Kindle zaprojektowane zostały tak, aby czytelnik miał możliwość zamienić swoją stacjonarną bibliotekę w wirtualną i mieć ją zawsze przy sobie.

Na rynku znajdziesz wiele opcji, jednak urządzenie firmy Amazon cieszy się największą popularnością.

Przedstawiamy listę najbardziej aktualnych i dostępnych czytników Kindle.

KINDLE (10. GENERACJA)

Podstawowy model Kindle z 2019 roku. Dostępny w jednej konfiguracji kart pamięci o pojemności 8GB. Wyposażony jest w obsługę reklam, wzbogacony o funkcję podświetlenia składającego się z paska diod ukrytego pod dolną krawędzią ekranu. Dla wielu czytelników jest to główny powód, dla którego sięgają właśnie po ten model. Rozdzielczość ekranu wynosi 167 ppi o nieco wyższym kontraście niż poprzednie modele.

KINDLE KIDS EDITION

Model przeznaczony do najmłodszej grupy czytelników. Posiada specjalne etui w różnych kolorach,  2-letnią, rozszerzoną gwarancję na wymianę i roczną usługę Amazon FreeTime Unlimited, która zapewnia rodzicom pełny dostęp do cyfrowej biblioteki. Kindle Kids jest dobrym rozwiązaniem, aby zachęcić dziecko do nauki i czytania. To przyjazna i urozmaicona rozrywka dla najmłodszych.

KINDLE PAPERWHITE (CZWARTA EDYCJA)

Dostępny w trzech różnych konfiguracjach: 8GB Wi-Fi, 32GB Wi-Fi i model 32GB usuwający reklamy z ekranu blokady. Wyposażony w 6-calowy wyświetlacz z podświetleniem, jest wodoodporny i wzbogacony o obsługę audiobooków Audible, dzięki czemu możesz połączyć przyjemne z pożytecznym. Nowoczesny design i dłuższa żywotność baterii, która pozwala na komfort czytania bez potrzeby pamiętania o zasilaniu.

KINDLE OASIS (TRZECIA GENERACJA)

Tak samo, jak przypadku modelu drugiej generacji posiada 7-calowy wyświetlacz E Ink o rozdzielczości 300 ppi, obsługuje audiobooki i jest wodoodporny. Udoskonalony jest o możliwość dostosowania temperatury barwy do żółtego wyświetlacza, co ułatwia czytanie w nocy, dzięki czemu nasze oczy tak bardzo się nie męczą.

Kindle powinien znaleźć się na liście zakupowej każdego mola książkowego. Czytanie książek w wersji cyfrowej daje możliwość generowania oszczędności. Dzięki długiej żywotności posłużą czytelnikom przez długie lata. Choć z drugiej strony w pełni rozumiem osoby, które uznają książki tylko w tradycyjnej formie, mogąc poczuć zapach oraz dotyk papieru podczas wertowania kartek. Nieważna forma, ważne, żeby czytać, zwłaszcza teraz kiedy znacznie więcej czasu spędzamy w domu, a dobra książka może nam umilić te długie, jesienne wieczory.

___

Autorką tekstu jest Aleksandra Maciończyk.