Debata była transmitowana z różnym skutkiem zarówno w sieci jak i przez niedługi czas na kanale tvn24. Wszelkie pytania mogły mogły być zadawane przez portal Facebook, jak i przez serwis mikroblogowy Twitter – nie zapominając o publiczności w miejscu debaty. O ile ta pierwsza społecznościówka jest bardzo popularna w naszym kraju (pobiła ostatnio ilością użytkowników, popularny rodzimy portal NK, wg badań Megapanel), o tyle sam Twitter niestety w naszym kraju popularnością się nie cieszy.

Wczoraj podczas na debaty na telebimie na żywo transmitowany był kanał #debataACTA, który cieszył się tak ogromnym zainteresowaniem – że znalazł się w światowej, Twitterowej czołówce. Co to znaczy? Twitter prowadzi ranking najpopularniejszych słów, które w danej chwili pojawiają się w serwisie. Wspomniana #debataACTA, przez moment widniała na trzecim miejscu na świecie ze względu na zainteresowanie. W tych najgorętszych chwilach, kanał ten miał około miliona odbiorców!

Z pewnością nie pozostanie to bez znaczenia na popularyzację tego ciekawego portalu mikroblogowego. Ciekawy jestem, jak prezentował się przyrost polskich użytkowników w dniu wczorajszym, tego pewnie nie uda się ustalić. Być może Badanie Megapanel za luty, coś więcej o tej sprawie nam powie :-)

PS. To już niemal tradycja, że zachęcam wszystkich do korzystania z Twittera; tym razem nie będzie inaczej, zapraszam do śledzenia @zeppastian ;-)