W sumie nic w tym dziwnego. Odległy świat ciał niebieskich fascynuje nie tylko mnie, a rozwój technologii i szybkość przekazywania informacji, pozwala nam na obserwowanie i analizowanie procesów, które nie tylko są bardzo interesujące, ale i niekiedy mają bezpośredni wpływ na naszą egzystencję.

Obok takich właśnie wydarzeń, mają miejsce jeszcze te, które są niezwykle widowiskowe. Do takich właśnie sytuacji, zaliczyć można nadchodzący właśnie Super Blood Moon – Krwisty Księżyc w majowej fazie.

Pamiętacie, jak pisałam o Pełni Różowego Księżyca? No to teraz będzie tylko piękniej!

Jedno jest pewne – powinniście przygotować się na cudowne i niezwykle rzadkie zjawisko, które warto zobaczyć.

Zaćmienie Księżyca ma miejsce, gdy nasz satelita przesuwa się w cień Ziemi, który blokuje światło słoneczne, a to co zapewnia niezwykłe przeżycia to fakt, że – w przeciwieństwie do zaćmienia słońca – możesz patrzeć bezpośrednio na księżyc gołym okiem. Wydarzenie to w różnych częściach świata jest inaczej nazywane, ale najczęściej spotykanym określeniem jest „krwawy księżyc ”.

Skąd taki pomysł?

Całkowite zaćmienie nadaje czerwony odcień i umieszcza Księżyc w miejscu jednym z najbliższych Ziemi na swojej eliptycznej ścieżce, dzięki czemu wydaje się on nieco jaśniejszy i większy niż zwykle.

Okazuje się więc, że to spektakularne widowisko okraszone będzie przepiękną paletą barw, która pięknie podbije całokształt zaćmienia, serwując nam niepowtarzalne obrazy.

Kiedy możemy spodziewać się Krwisto Czerwonego Księżyca na naszym niebie?

Mamy jeszcze chwilę, bo wydarzenie będzie miało miejsce 26 maja, ale co ciekawe, w Timeanddate.com możesz wybrać czas dla swojej lokalizacji i dowiedzieć się, ile zaćmienia będziesz w stanie zobaczyć. Jeśli planujesz je przespać lub chmury nie będą współpracować – wszyscy wiemy, jak bywa – zawsze możesz złapać powtórkę, która dostępna będzie w Internecie.

To co, czekacie ze mną na kolejne wcielenie Księżyca? Na pewno nie pożałujecie!