Sytuacjami, które mają wyjątkowe miejsce w moim serduszku, są zjawiska nie tylko interesujące pod kątem naukowym, ale i takie, które bez specjalistycznego sprzętu zaobserwować można z pozycji własnego balkonu.

W kwietniu wszyscy mieliśmy taką okazję, podczas Pełni Różowego Księżyca – co wiem, że Was bardzo zainteresowało – a w maju, jak na najpiękniejszy miesiąc w roku przystało, czeka nas coś chyba jeszcze bardziej spektakularnego.

Moi Drodzy, dziś 26 maja 2021 spodziewajmy się Pełni Krwistego Księżyca, lub Kwiatowego Księżyca – jak wolicie. Niezależne od nomenklatury, będzie super, zaufajcie mi :).

O majowym zaćmieniu Księżyca pisałam już jakiś czas temu, więc jeśli nie wiecie, o co dokładnie chodzi odsyłam Was do tego artykułu, a dziś kilka ciekawostek o Srebrnym Globie, które mam nadzieję, zaciekawią entuzjastów takiej właśnie tematyki.

Gotowi?

Zapraszam na wycieczkę, w której mam nadzieję, dowiecie się czegoś ciekawego!

 

 

 

 

 

Prawdę mówiąc, przygotowując ten artykuł „na szybko” nie sadziłam, że znajdę aż tyle ciekawostek, aż tak ciekawych. Czekam więc na Wasze, z nadzieją, że nie tylko ja pasjonuję się tym tematem tak mocno ;).