Jeśli planujecie własną stronę w Internecie albo jeśli już taką macie, czy też nawet zarządzacie stronami klientów, pewnie zaciekawi Was pojawienie się nowego rejestratora domen. Jest nim kru.pl i wyróżnia go kilka cech, dla których warto poznać jego ofertę.

Strona WWW jest jak wizytówka. Obie muszą być dobrze zaprojektowane. Nie tylko pod względem graficznym i prezentowanej treści. Liczy się też jej warstwa techniczna — odpowiedni papier i trwałość wizytówki. Podobnie ważnym dla naszej strony w Internecie jest odpowiedni hosting i domena.

Kru.pl oferuje jedno i drugie, dysponuje też kilkoma innymi usługami. Przyjrzałem się ofercie domen, bo do stycznia sam muszę odnowić swoją własną. Nie prowadzę rozbudowanego serwisu, nawet nie bloguję, to tylko wizytówka. Uważam jednak, że tak jak każdy ma swój adres domowy, tak każdy z nas powinien mieć swoje miejsce w sieci, do którego prowadzi łatwa do zapamiętania nazwa. Tu przyda się własna domena.

Własna domena — nic prostszego!

To, czy domena wskazywać będzie na profil na FB, wizytówkę, gotowe portfolio czy też zamówioną i starannie wykonaną stronę, nie ma znaczenia. Istotnym jest jednak fakt, że kru.pl pozwala stać się posiadaczem własnego miejsca w sieci i to w zasadzie bez żadnej technicznej wiedzy. Rejestracja odpowiedniej domeny zajmuje tylko chwilę, a płatności możemy dokonać w bezpieczny i szybki sposób. Między innymi poprzez PayU, PayPal, a nawet przy użyciu kryptowaluty (Bitcoin)! Gdy pojawią się pytania lub problemy z konfiguracją, ważnym będzie fakt, szybkiej i sprawnie działającej pomocy technicznej.

Nie jesteśmy świeżakami. Nasza młoda firma to wypadkowa wiedzy i doświadczenia specjalistów pracujących w branży już kilkanaście lat. Braliśmy udział w uruchomieniu wielu platform hostingowych oraz działamy prężnie na rynku telekom.

Kru.pl nie boi się rywalizacji, niczego nie ukrywa drobnym druczkiem

Jeśli jesteś właścicielem strony lub jej opiekunem, zarządzasz serwisem lub nawet dziesiątkami stron, to warto się przyjrzeć zasadom, którymi kieruje się kru.pl. Może nie robiłoby to na mnie takiego wrażenia, gdyby nie kilka sytuacji, które mnie ostatnio spotkały.

Jakiś czas temu, nie tak znowu dawno, gdy zmieniałem hosting i operatora domeny, zderzyłem się z biurokratyczną ścianą. Gdy nowy operator zażądał ode mnie kodu authInfo (identyfikatora potrzebnego do przeniesienia domeny do innego serwisu) dowiedziałem się, że nie ma szansy na jego pozyskanie w krótkim czasie. Drukowanie plików PDF z podaniem i prośbą oraz robienie im zdjęcia, załączanie dowodów wpłaty, a nawet skany dokumentu osobistego — nie pomogły otrzymać tego, co mi się należy na czas. Mimo iż wszystko powinno załatwić się poprzez Internet. Moja domena w wyniku braku opłacenia i braku możliwości transferu (bo dalej nie miałem kodu authInfo) trafiła do próżni na 30 dni. Wtedy obiecałem sobie, że następnego dostawcę usług wybiorę z dużą starannością. Padło na lidera zestawień, wiecie tego, który ostatnio nagle podniósł ceny. Na mnie nie miało to zbyt dużego wpływu, ale osobom mającym w portfolio setki domen, na pewno zawalił się grunt pod nogami.

kry domeny

Miałem czas do stycznia, mimo to rozglądam się za nowościami. Jedną z nich jest właśnie KRU.PL. To firma z dużym bagażem doświadczenia i siedzibą w Krakowie (więc jesteśmy po sąsiedzku). KRU.PL stawia na transparentność, nie znajdziemy tu dodatkowych kruczków ani sztuczek, które zaskoczą nas przy płatności. Wszystkie zasady są jasno rozpisane. Ceny nie mają promocyjnego, bajkowego charakteru, który pryśnie po roku wraz z opłatą za odnowienie usług lub jest zakamuflowany w postaci dodatkowych opłat. Mimo to trzeba przyznać, że ceny są wyjątkowo przystępne i kru.pl potrafi je oferować bez haczyków.

Za kru.pl stoją ludzie. Kru.pl stworzone jest przez przedsiębiorców dla przedsiębiorców. Oznacza to, że oferujemy usługę, jakiej sami oczekujemy oraz elastycznie dopasowujemy się do zmiennych potrzeb biznesu. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Jeśli potrzebujesz naszej pomocy, to pamiętaj, że nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji przez całą dobę.

Realne korzyści

Praca dla DailyWeb to czysta przyjemność, czasami obfituje też w pewne wartości dodane jak ta, że mogę poznać masę sprzętu i usług. Podobnie jest tym razem, w chwili pisania tego tekstu przenoszę hosting i domenę do kru.pl. Wystarczył mi przystępny cenowo pakiet z hostingiem WordPress. Największą jednak niespodzianką był transfer domeny — której ważność bezpłatnie przedłużono mi o rok (czeka to każdego, kto zrobi to samo). Niska cena pierwszej rejestracji, odnowienia i darmowy transfer to jednak nie wszystko.1C2C420B B69E 40D6 B1B7 56E5005449BE

Kru.pl ma w zanadrzu jeszcze kilka niespodzianek. Jedną z nich jest bardzo prosty panel administracyjny, który daje dostęp do wszystkich ważnych funkcji i usług. Jeśli jednak czegoś nam w nim zabraknie, załoga kru.pl zachęca do kontaktu z obsługą techniczną. Ponoć nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Jestem w stanie w to uwierzyć, sądząc po tym, jak szybko zareagowali, gdy szukałem kontaku. Pomoc techniczna odpowiedziała na moje pytanie w kilka minut za pośrednictwem Facebooka. Dobra robota, kru.pl!

Osoby, które często operują domenami, docenią formularze do transferu i rejestracji wielu domen, indywidualne stawki przy dużej liczbie kupowanych domen, uproszczone cesje (uproszczony do kilku klików mechanizm transferu domen między użytkownikami), pełną zgodność z RODO (bez papierkowej roboty) oraz kontrolę nad domenami wraz z dostępem do kodów Authinfo oraz z bieżącym monitoringiem.

Pozostali, jak ja, ucieszą się widząc, że kru.pl to jasne zasady i transparentne ceny. Bez haczyków i takie, które nie zrujnują budżetu. Nie ważne, czy będzie to budżet osobisty, czy ten firmowy!


Artykuł powstał przy współpracy z marką Euroix.