Krótki przewodnik po Uplay

Krótki przewodnik po Uplay

Opublikowano 22.02.2018 10:28 -


Jeśli ktoś jeszcze nie zna tej platformy, to czas najwyższy się z nią zapoznać! Natomiast jeśli jesteś graczem, to z całą pewnością znajdziesz tutaj informacje, które znasz. Śmiało więc możesz się podzielić swoją wiedzą i opinią w komentarzach!

Czym jest Uplay?

To platforma stworzona przez Ubisoft w 2009 roku, która  zarządzania prawami cyfrowymi, system gry wieloosobowej oraz służy graczom jako serwis społecznościowy. Za pośrednictwem Uplay zakupić można gry wyprodukowane przez różne firmy, jednak wszystkie funkcje i usługi dostępne są jedynie w ramach gier Ubisoftu. Platformę można pobrać ze strony , a następnie zainstalować na swoim komputerze, stworzyć konto i…korzystać do woli! Dobrą wiadomością jest, że obecnie gra nie wymaga już stałego dostępu do Internetu, jak miało to miejsce dotychczas. Wymóg takiego połączenia został zniesiony pod koniec 2010 roku, a zastąpiono go koniecznością jednokrotnego aktywowania gry.

Gdzie dostępna jest ta usługa?

Usługa dostępna jest na platformach: PC, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360, Facebook, iOS, Android, Windows Phone, OnLive oraz Nintendo eShop.

Jakie gry włączone są w Uplay?

Lista jest naprawdę bogata:

Krótka historia  oraz działanie Uplay

Platforma miała swoją premierę w 2009 roku wraz z premierą gry Assassin’s Creed II, która musiała być aktywowana za pośrednictwem właśnie tej platformy lub jej strony internetowej.

Uplay jako serwis społecznościowy pozwala na komunikację z innymi graczami oraz, na oparte na grywalizacji osiąganie konkretnych celi (nazywanych „akcjami”) w grach wydanych przez Ubisoft.

W ramach Uplay dostępnych jest kilka funkcji. Poniżej opowiem więcej o kilku z nich.

Klient Ubisoft

Klient Uplay został uruchomiony 3 lipca 2012 roku. Można dzięki niemu gromadzić waluty i nagrody łącząc profile gracza z różnych platform, takich jak: PC, konsole, Facebook, urządzenia mobilne w jedną aplikację.

Uplay Win

Każda gra powiązana z Uplay zawiera cztery określone akcje, które można odblokować podczas rozgrywki, za co przyznawane są punkty nazywane jednostkami. Można zdobyć 5, 10, 15, 20, 30 lub 40 punktów, które następnie pozwalają na odblokowanie nagród – tapety, dodatkowej misji, przedmiotu do gry lub innych. Punkty nie są powiązane z konkretnym tytułem, dzięki czemu można je przenosić również na inne gry Ubisoft i w nich wykupować nagrody za zdobyte wcześniej jednostki.

Uplay Help to serwis zawierający porady i podpowiedzi dla konkretnej gry.

Uplay Share to usługa pozwalająca na tworzenie np. statystyk, zrzutów ekranu itp.

Ubisoft Store to sklep poświęcony grom firmy Ubisoft oraz dedykowanych im zawartościom dodatkowym.

Kto może skorzystać z usługi?

Usługa Uplay jest przeznaczona dla każdej osoby która ukończyła 13 lat. Rejestracja w usłudze Uplay jest możliwa na stronie www.uplay.com oraz w każdej grze wspierającej usługę Uplay. Odpowiednia opcja będzie widoczna w menu głównym gry kompatybilnej z usługą Uplay. Na fizycznych opakowaniach gier w ramach Ubisoft zobaczymy również plakietkę:

Jak aktywować grę na platformie Uplay?

Platform tego typu jest oczywiście kilka i każda ma swoje plusy i minusy. Ubisoft jest jednak jedną z najbardziej znanych i z całą pewnością wartych uwagi przestrzeni tego typu. Sama obsługa platformy jest prosta, a dostępne w jej ramach tytuły skuszą niejednego gracza. Pytanie nie brzmi czy… a w co grać?

Wieści z Rozładowani.pl