Napięcie budowane jest już od kilku miesięcy. Co jakiś czasu wypuszczane są kolejne materiały, zdjęcia, zwiastuny i relacje z planu. Serial powstał w oparciu o powieść Szczepana Twardocha pod tym samym tytułem.

Król – genialna obsada i scenografia

W rolach głównych występują m.in. Michał Żurawski, Kacper Olszewski, Arkadiusz Jakubik, Borys Szyc i Magdalena Boczarska. Za jego reżyserię odpowiada Jan P. Matuszyński. Scenariusz to wspólne dzieło Matuszyńskiego i Twardocha.

Król to osadzona w Warszawie w 1937 roku gangsterska opowieść o przemocy, żądzy władzy i dążeniu do jej utrzymania za wszelką cenę. Historia wzlotów i upadków mafii, która wzbudzała strach i posłuch w stolicy przed wybuchem II wojny światowej. Główny bohater, żydowski gangster-bokser Jakub Szapiro, zostaje wciągnięty w polityczny spisek i gangsterskie porachunki, które mogą przesądzić o losach państwa.

Canal+ Box 4K to nowy dekoder z Androidem. Pozwoli na oglądanie telewizji przez internet, a także korzystanie z serwisów VOD

Premiera pierwszego odcinka serialu już dzisiaj, 6 listopada. Premierowy odcinek „Króla” będzie można obejrzeć w serwisie Canal+ lub o 21:00 w CANAL+ PREMIUM.

Sam przyznaję, że z wypiekami na twarzy wyczekuję pierwszego odcinka i z chęcią zasiądę wieczorem przed telewizorem. Od zawsze jestem sceptycznie nastawiony do polskich produkcji, bo w większości przypadków kończy się to zawsze tłumaczeniem „no jak na polski serial to jest w miarę ok”. Mam po prostu dość oglądania takich pozycji tylko dlatego, że jest to polska produkcja. Król to jednak inna bajka i mam nadzieję, że przerośnie nawet najśmielsze oczekiwania i odniesie sukces również na arenie międzynarodowej.