Krab, kot i pies komiksowo opowiedzą Ci jak działa certyfikat SSL

Krab, kot i pies komiksowo opowiedzą Ci jak działa certyfikat SSL

Opublikowano 12.02.2019 11:44 -


Wspominane tytule zwierzęta nieco tracą na swojej atrakcyjności po przetłumaczeniu. W języku angielskim brzmią zdecydowanie lepiej: Certyficat, Compugter, jedynie krab nie doczekał się tu gry słownej. Nie zabrakło jednak Browserbird. Wszyscy oni opowiedzą kilka historii, jak działa w praktyce certyfikat SSL. Co więcej zrobią to w formie komiksu.

Świetna to inicjatywa i naprawdę nie da się jej nie lubić. Wszystko dlatego, że trudne dla laika tematy, przedstawione są za pomocą przyjaznych zwierzaków, które opakowane w komiks opowiadają na przykładach, dlaczego certyfikat SSL jest tak ważny.

Nie obejdzie się bez chwil grozy, kiedy to krab przechwyci wiadomość i zmienioną wyśle dalej. Te kilka historyjek to fantastyczny pomysł sam w sobie, a gdy dorzucimy do tego fajne opakowanie i kreatywną domenę howHTTPS.works, to mamy dzieło kompletne. Gdy już zdobędziecie odpowiednią wiedzę, możecie się sprawdzić w quizie, przygotowanym przez twórców serwisu.

Nie chce nic sugerować, ale firmy hostingowe, jeśli sprzedajecie SSLe, to taki pomysł w polskiej wersji językowej, nie może nie wypalić.

 Zobacz HowHTTPS.works

Wieści z Rozładowani.pl