Kosmiczny internet Elona Muska działa? Pierwsze testy Starlink SpaceX

Kosmiczny internet Elona Muska działa? Pierwsze testy Starlink SpaceX

Opublikowano 24.10.2019 9:15 -


Elon Musk non stop zaskakuje nas swoimi szalonymi pomysłami. Wysłanie Tesli w kosmos było pierwszym krokiem do tego, by zacząć tworzyć kosmiczną społeczność. Później pojawił się pomysł organizowania wycieczek w przestrzeni pozaziemskiej, a teraz przyszedł czas na galaktyczny internet Starlink SpeceX! Mogłoby się wydawać, że utworzenie tego rodzaju sieci wymaga pracy latami, jednak sam Musk udowodnił, iż jego pomysł już działa.

Trzeba przyznać, że nikt nie spodziewał się pierwszych efektów pracy nad Starlink SpaceX już teraz. Elon Musk nie zamierza jednak stawać w miejscu i cały czas udoskonala swoje liczne projekty. Aby udowodnić działanie własnej sieci internetowej, postanowił samodzielnie ją przetestować. I jak widać, pierwsza oficjalna próba zakończyła się sukcesem!

Elon Musk przesyła Twitta przy pomocy Starlink SpaceX

Wczoraj późnym wieczorem wszyscy obserwujący Muska na Twitterze, mogli się przekonać o działaniu internetu kosmicznego. Twórca SpaceX poinformował, że przesyła wpis przy pomocy satelity Starlink, a kiedy rzeczywiście został on udostępniony, Musk ponownym wpisem wyraził swoją wielką radość.

Jest to naprawdę ogromny sukces, kolejny w karierze Elona, który udowodnił, że nie ma rzeczy niemożliwych. Pomysłodawca sieci wychodził z założenia, iż umożliwienie korzystania z wszystkich funkcji internetu, wymaga umieszczenia ponad 400 satelitów w kosmosie. Chwilowo znajduje się ich zaledwie 60, a jak widać z sieci można już częściowo korzystać.

Kiedy Starlink SpaceX ujrzy światło dzienne i na jakiej zasadzie będzie działać?

Wiele doniesień wskazuje na to, że internet Muska stanie się online już w przyszłym roku. Pojawia się więc nadzieja, iż z każdego miejsca na świecie będzie można bezproblemowo połączyć się z siecią. Twórca cały czas pracuje nad tym, aby zwiększyć ilość satelitów i utworzyć powłokę internetową nad całą kulą ziemską.

W związku z prośbą o umieszczenie w kosmosie ponad 30 tysięcy satelitów Elona Muska, pojawiają się obawy, iż znacznie zakłóci to prowadzone badania naukowe. Poza tym wzrasta również ryzyko kolizji kosmicznych, co wymaga odpowiedniego rozplanowania rozmieszczenia elementów sieci. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prawdopodobnie niebawem znikną wszelkie problemy z łącznością internetową.

Źródło: Gizmodo

Wieści z Rozładowani.pl