Do prywatnej misji pierwszych kosmicznych turystów pozostało już niewiele czasu. Nie dziwi więc stopień zaawansowania projektu, a kolejne wiadomości właśnie spływają. SpaceX zaprezentowało kombinezony, w jakich astronauci-turyści polecą w podróż.

Start planowany jest na wrzesień, a w kosmos turystów zabierze SpaceX Crew Dragon. Szefem misji jest Jared Isaacman, który postanowił pochwalić się najnowszymi strojami prywatnych astronautów.

Stroje pierwszych turystów kosmicznych SpaceX

Jak widać stroje astronautów robią wrażenie i przypominają te, które mieli pierwsi członkowie załogowej misji SpaceX, Crew Dragon. Isaacman zapewnił sobie za odpowiednią sumkę cały statek dla siebie i swoich gości. Miało to miejsce na początku tego roku, a przez ostatnie miesiące cała ekipa przechodziła mnóstwo szkoleń i badań, co zresztą będzie trwało praktycznie do samego startu na jesieni. Oczywiście sama misja nie jest tylko i wyłącznie zachcianką milionera, ale ma także szczytny cel. W trakcie całego projektu zbierane są pieniądze na jeden ze szpitali dziecięcych w Memphis w Stanach Zjednoczonych. Jestem ciekawy, czy nazbierają więcej niż warty był kontrakt ze SpaceX ;)

Serwis digitaltrends donosi natomiast o innej ciekawostce. Jedna z członkiń załogi, niejaka Hayley Arcenaux ma 29 lat. Nie jest to nic dziwnego, ale wystarczy, aby stała się najmłodszą osobą z amerykańskim obywatelstwem, która dotrze na ziemską orbitę. Kobieta jest również wyjątkowa z innych względów – jako pierwsza przeżyła raka kości, a także będzie pierwszą osobą w kosmosie z protezą…

Misja wystartuje we wrześniu, jednak dokładna data na razie nie jest znana. SpaceX po raz kolejny przejdzie do historii, tym razem organizując prywatny start w kosmos.