W związku z pandemią koronawirusa możemy zauważyć. jak zwiększa się liczba osób pracujących zdalnie. Niezbędny jest do tego nie tylko sprzęt, ale również oprogramowanie. Dlatego też od początku pandemii rozwiązania takie, jak Zoom, Google Meet zyskują na popularności. Oczywiście nie tylko one. Powszechne staje się również wykorzystywanie Microsoft Teams. Ta usługa to nie tylko sposób na komunikację w formie czatu, spotkań czy też wideokonferencji. To także zbiór narzędzi pozwalający zespołom na zdalną współpracę. Dostępna jest zarówno w wersji mobilnej, jak i desktopowej. Tej ostatniej ma dotyczyć nowość, którą Microsoft chce wdrożyć do końca tego roku.

Korzystanie z kilku kont w wersji desktopowej

Z Microsoft Teams korzysta wiele osób. W tym również te, które są zatrudnione w kilku miejscach na raz. Tu pojawia się problem. O ile możliwe jest zalogowanie się do różnych kont w aplikacjach mobilnych i ich przełączanie w miarę potrzeby, o tyle w pracy na komputerze są już problemy. Desktopowa wersja Microsoft Teams nie umożliwia bowiem logowania za pośrednictwem kilku kont, a tylko jednego. To bardzo utrudnia pracę w kilku miejscach jednocześnie. Jak się jednak okazuje, Microsoft chce to zmienić. Jak podaje portal ZDNet w mapie rozwoju produktu pojawił się świeży zapis o pracach nad możliwości korzystania z kilku kont w ramach aplikacji desktopowej Microsoft Teams. Zmiana konta oraz organizacji możliwa będzie poprzez kliknięcie w zdjęcie profilowe. Co ciekawe, wdrożenie tej funkcji przewidziano na grudzień tego roku.

Nowe funkcje w Microsoft Teams, w tym wirtualne pomieszczenie

Wcześniejsze nowości

W lipcu Microsoft zapowiedział wprowadzenie kilku równie ciekawych funkcji w Microsoft Teams.

Modyfikacji ulegnie widok wideokonferencji. Nowe uprawnienia kontrolne pozwolą na większą personalizację, a tym samym na wyświetlanie udostępnionych obrazów oraz uczestników obok siebie. Dynamiczny tryb widoku to także możliwość uczestnictwa nawet 49 osób w spotkaniu i jednoczesnego ich widoku, a także obsługa wirtualnych sal spotkań.

Źródło: ZDNet