Korporacje zaczynają usuwać TikToka ze swoich smartfonów

Opublikowano 13.07.2020 12:11 -


TikTok szybko zyskał popularność na całym świecie. Jednak chińską aplikację zaczęły dopadać oskarżenia w zakresie prywatności i bezpieczeństwa danych. Teraz okazuje się, że niektóre firmy nakazują ich usunięcie z firmowych smartfonów. 

W ostatnim czasie TikTok nie przeżywa pasma sukcesów związanych z popularnością, a raczej niepowodzeń. Chińska aplikacja znalazła się na liście 59, które zostały zakazane w Indiach, a to już kolejne podejście do zbanowania TikToka w tym kraju. Niedawno też okazało się, że TikTok odczytuje dane ze schowka w iOS, co zostało nagłośnione po wypuszczeniu przez Apple 14 wersji systemu na iPhone. Na przestrzeni ostatnich tygodni aplikacja prześciga się z Facebookiem w negatywnych doniesieniach na jej temat. Można się było spodziewać, że gwoździem do trumny będą informacje, że USA rozważają blokadę TikToka z uwagi na podejrzenie o inwigilację na rzecz chińskiego rządu.

Wells Fargo chce usunięcia TikToka ze smartfonów

Decyzji USA jeszcze nie ma. Więc gwóźdź nie jest do końca wbity. Za to świat obiegła informacja o mailu Amazona do swoich pracowników, w którym nakazuje usunąć TikToka ze smartfonów służbowych. Informacja ta została skomentowana przez Amazona jako omyłkowe działanie, a firma na chwilę obecną nie zmienia swojego stanowiska wobec aplikacji. Po tym newsie gruchnęła informacja o innej firmie. Tym razem Wells Fargo i już nie “omyłkowo”, jak w przypadku Amazona, poprosił swoich pracowników o usunięcie TikToka ze smartfonów służbowych. W komunikacie przesłanym do The Verge przedstawiciel firmy poinformował, że powyższe działanie podyktowane jest obawami o prywatność i bezpieczeństwo danych, a smartfony firmowe powinny używane tylko do celów związanych z obowiązkami zawodowymi. Przedstawiciele TikToka nie chwilę obecną nie ogłosili swojego stanowiska w tej sprawie. 

Kolejne korporacje zakażą TikToka na służbowych smartfonach?

Czy to oznacza, że kolejne korporacje podejmą decyzję o usunięciu TikToka ze smartfonów? Wcale bym się nie zdziwił. Co prawda Amazon wycofał się ze swojego stanowiska, ale Wells Fargo nie. To może być początek lawiny komunikatów firm na ten temat. Czekamy też na ostateczne zajęcie stanowiska przez USA, czy blokada TikToka w tym kraju zostanie wprowadzona. 

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl