Różne firmy starają się pomóc, jak tylko mogą – Orange dodaje pakiety gigabajtów, Polsat odblokowuje programy Canal+, aby dzieci miały co robić w domu. Google, jako technologiczny gigant także wychodzi naprzeciw i udostępnia pakiety swoich usług za darmo.

Polska wersja cyfrowej mapy koronawirusa już dostępna

Koronawirus – pomoc Google nieoceniona

Google nie służy już tylko do szukania informacji, a ostatnio głównie informacji o pandemii koronawirusa. Serwis to także olbrzymia biblioteka materiałów zarówno do nauki, jak i do pracy – narzędzia biurowe i serwisy dla firm. Firma postanowiła pomóc użytkownikom przerwać te ciężkie tygodnie, tak aby jednocześnie każdy mógł pozostawać w kontakcie z rodziną, ale także ze znajomymi.

  • Google bezpłatnie udostępnia w Polsce dostęp do pakietu G Suite dla Szkół i Uczelni. Dzięki takim produktom jak Google Classroom, Dysk, Hangouts Meet i wielu innym, możliwa jest efektywna i ciekawa nauka w domu. Już teraz wszystkie szkoły mogą zarejestrować się w programie.

  • Te same narzędzia do pracy zdalnej i współpracowania na odległość udostępniamy także polskim firmom. Wprowadziliśmy bezpłatny dostęp do zaawansowanej funkcji prowadzenia wideokonferencji za pośrednictwem Hangouts Meet dla wszystkich użytkowników G Suite.

  • Uruchomiliśmy w Polsce alert SOS w wyszukiwarce, który pomaga znaleźć najnowsze wiadomości, wskazówki dotyczące bezpieczeństwa oraz linki do źródeł sprawdzonych informacji, jakimi są specjalna strona internetowa polskiego rządu oraz portale Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)

Dokładne informacje, a także rodzaje udostępnionych przez Google pakietów znajdziecie w blogowym wpisie Google pod tym adresem. Fajnie, jakby kolejne firmy szły za przykładem Google, mam tu na myśli wszelkiego rodzaju rozwiązania, które pomogą w organizacji pracy w domu, a także w zwiększeniu produktywności.

źródło: materiały prasowe Google Polska