Koronawirus: Google pomaga szkołom - bezpłatne szkolenia z pakietu G Suite

Koronawirus: Google pomaga szkołom – bezpłatne szkolenia z pakietu G Suite

Opublikowano 18.03.2020 20:29 -


W okresie pandemii koronawirusa nie pozostaje nam nic innego, jak tylko chwalić działania gigantów technologicznych. Parę dni temu pisałem, że Google udostępnia pakiety swoich aplikacji za darmo. Celem oczywiście jest poprawienie warunków pracy zdalnej, a także zatrzymanie ludzi w domu.

Teraz Google podejmuje kolejne kroki w ramach pomocy w aktualnej sytuacji. Firma poinformowała właśnie w specjalnej wiadomości, że oferuje darmowe szkolenia dla szkół i uczelni z pakietu G Suite.

“Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, we współpracy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów oraz GovTech Polska, Google bezpłatnie udostępnia w Polsce pakiet G Suite dla Szkół i Uczelni. Wszystkie szkoły mogą zarejestrować się w programie pod adresem: http://bit.do/gsuiterejestracja

Teraz, do wspomnianego pakietu G Suite dla Szkół i Uczelni, Google wprowadza dodatkowo cykl pięciu wideo szkoleń dostępnych na YouTube oraz webinary dla dyrektorów szkół i nauczycieli. Zainteresowani otrzymują pomoc w procesie rejestracji oraz wsparcie w pełnym wykorzystaniu pakietu G Suite dla szkół. Webinary będą odbywały się 3 razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i piątki. Pierwszy z nich startuje już w piątek 20 marca o godz. 15:00. Zachęcamy edukatorów do zapisania się przy użyciu tego formularza.

Dodatkowo Google uruchamia cykl indywidualnych 45-minutowych konsultacji online dla każdej ze szkół. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie programu Internetowe Rewolucje dla Edukacji. “

Koronawirus w Polsce: Google pomaga pakietami za darmo i to się chwali!

Warto skorzystać ze szkolenia, bo narzędzia oferowane w ramach G Suite są bardzo przydatne i na pewno skorzystamy z nich nawet wtedy, kiedy zagrożenie minie.

Dokładne informacje, a także rodzaje udostępnionych przez Google pakietów znajdziecie w blogowym wpisie Google pod tym adresem. Fajnie, jakby kolejne firmy szły za przykładem Google, mam tu na myśli wszelkiego rodzaju rozwiązania, które pomogą w organizacji pracy w domu, a także w zwiększeniu produktywności.

źródło: materiały prasowe Google Polska

Wieści z Rozładowani.pl