Teraz Google podejmuje kolejne kroki w ramach pomocy w aktualnej sytuacji. Firma poinformowała właśnie w specjalnej wiadomości, że oferuje darmowe szkolenia dla szkół i uczelni z pakietu G Suite.

„Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, we współpracy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów oraz GovTech Polska, Google bezpłatnie udostępnia w Polsce pakiet G Suite dla Szkół i Uczelni. Wszystkie szkoły mogą zarejestrować się w programie pod adresem: https://bit.do/gsuiterejestracja

Teraz, do wspomnianego pakietu G Suite dla Szkół i Uczelni, Google wprowadza dodatkowo cykl pięciu wideo szkoleń dostępnych na YouTube oraz webinary dla dyrektorów szkół i nauczycieli. Zainteresowani otrzymują pomoc w procesie rejestracji oraz wsparcie w pełnym wykorzystaniu pakietu G Suite dla szkół. Webinary będą odbywały się 3 razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i piątki. Pierwszy z nich startuje już w piątek 20 marca o godz. 15:00. Zachęcamy edukatorów do zapisania się przy użyciu tego formularza.

Dodatkowo Google uruchamia cykl indywidualnych 45-minutowych konsultacji online dla każdej ze szkół. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie programu Internetowe Rewolucje dla Edukacji. „

Koronawirus w Polsce: Google pomaga pakietami za darmo i to się chwali!

Warto skorzystać ze szkolenia, bo narzędzia oferowane w ramach G Suite są bardzo przydatne i na pewno skorzystamy z nich nawet wtedy, kiedy zagrożenie minie.

Dokładne informacje, a także rodzaje udostępnionych przez Google pakietów znajdziecie w blogowym wpisie Google pod tym adresem. Fajnie, jakby kolejne firmy szły za przykładem Google, mam tu na myśli wszelkiego rodzaju rozwiązania, które pomogą w organizacji pracy w domu, a także w zwiększeniu produktywności.

źródło: materiały prasowe Google Polska