Konto w mBanku pierwsze wrażenia - nie wiem co chcecie od panelu, jest piękny!

Konto w mBanku pierwsze wrażenia – nie wiem co chcecie od panelu, jest piękny!

Opublikowano 23.10.2014 19:59 - 3


Po co właściwie ten wpis? W zasadzie to finisz mojej przygody z poszukiwaniem innego banku. Będąc ortodoksyjnym i oddanym klientem Inteligo, postanowiłem wpierw o testowym rozstaniu na rzecz Alior Sync. Niestety raczej nie przypadliśmy sobie do gustu, co spowodowało że wróciłem do Inteligo. Generalnie temu bankowi niewiele mam do zarzucenia, prócz tego że odnoszę wrażenie, że będą niegdyś liderem w swojej działce, stał się dinozaurem, ledwo nadążając za resztą stawki. A odnosząc to do rzeczywistości, to słysząc od znajomych, co posiadają u konkurencji, dopadało zdziwienie i świadomość, że chyba czas na zmianę banku.

Mówiąc o konkurencji, po wszystkich analizach, wywiadach – ustaliłem, że w grę wchodzi tylko mBank i ING. Mimo, że oferta tych banków jest bardzo zbliżona do siebie, ostatecznie wybrałem ofertę tego pierwszego. W tle ogromnych podobieństw, nie mówiąc właściwie o praktycznie identycznej ofercie dla użytkownika zwykłego ROR, nie bez znaczenia pozostał dla mnie panel, który posiada mBank. Jak dla mnie w zapowiedziach bił on na głowę, to co zaproponowało ING.

Dzisiaj aktywowałem konto i miałem okazje się przez niego przeklikać. Pojawiły się pierwsze wrażenia, którymi chciałbym się podzielić. Otóż pierwszy efekt był miłym zaskoczeniem. Panel faktycznie wygląda jak na wszelkich filmach promocyjnych banku, a więc nie zwiedli mnie ;-)

Nie mogę powiedzieć, że interfejs konta Inteligo był nieczytelny, wręcz przeciwnie. To co widniało tam, było ergonomiczne i czytelne. Poruszanie się po głównych funkcjach serwisu nie stanowiła problemu, do momentu kiedy nie trzeba było dostać się do detali. Tutaj sprawa nie była aż tak oczywista. Poza tym panel zdecydowanie nie wpisywał się w aktualne trendy. Oczywiście złośliwy powie, że nie po to jest bank – wszystko wedle uznania. Dla mnie jednak jeśli bank może być funkcjonalny i przy okazji dobrze wyglądać, to chwała twórcom.

panel-mbank

W przypadku mBanku, mimo że nie miałem z nim do czynienia – nie miałem najmniejszych problemów w nawigacji. Menu są proste i zupełnie intuicyjne, gwarantuje że osoba nowa nie będzie mieć problemów w odnalezieniu się. Masa funkcjonalności, część pewnie zbędnych, ale ułożona w zupełnie czytelny sposób. Napisałem o tym wszystkim celowo, bo zawsze gdy pytałem znajomych czy Was na blogu o mBank, główny zarzut jak się pojawiał w kierunku tego banku, to że nowy panel jest absolutnie beznadziejny.

Wersje demonstracyjne nie wyglądały dla mnie źle, dlatego trochę obawiałem się tego co zobaczę już w ramach konta właściwego. I wiecie co? Byliście w błędzie, panel jest kapitalny, a przez Was z niego niezadowolonych przemawiają przyzwyczajenia do starego, ergonomicznego rozwiązania. Po części to rozumiem, bo sam nie lubię zmieniać przyzwyczajeń, ale muszę obiektywnie rzec, że to co proponuje wizualnie mBank jest zwyczajnie ładne i funkcjonalne, a z pewnością jest zaletą na tle konkurencji, przynajmniej dla nowych, niespaczonych starym wyglądem klientów ;-)

PS dopiero się zapoznaje z możliwościami, w związku z tym powiedzcie mi czy jest sens korzystania z karty do zakupów internetowych (pierwszy rok za darmo, kolejne 25zł per rok), czy lepiej założyć osobny ROR do samych netowych zakupów?

Wieści z Rozładowani.pl