Do tej pory rynek konsol gamingowych zarezerwowany był dla dwóch, a w zasadzie trzech gigantów: po Sony i Microsofcie oczywiście brane pod uwagę jest także Nintendo. Najnowsze doniesienia serwisu wccftech.com sugerują, że do walki dołączyć może Apple ze swoją konsolą. Prace podobno trwają.

Ma to być przenośna konsola podobna do Nintendo Switch, która przeżywa odrodzenie, chociaż ja ciągle czekam na wersję Pro, która obsłuży większą rozdzielczość niż 720p. Sprzęt od Apple oparty ma być na układzie SoC, a ten dostarczy jeszcze większą wydajność graficzną.

Przenośna konsola od Apple?

Wiele osób spodziewało się, że najnowsza odsłona Apple TV będzie tą przełomową, która dostarczy gamingowej rozrywki fanom gier. Jak się okazało długo wyczekiwane Apple TV było lekkim odświeżeniem poprzednika, który nie wniósł wiele nowości do tego sprzętu.

Hybrydowa przenośna konsola ma być przełomowa, bo oprócz wspomnianego nowego układu SoC posiadać ma nawet ray tracing, co nie jest spotykane w tego typu konsolach. Do tej pory próżno było szukać w ofercie Apple sprzętu, który dedykowany jest stricte graczom, chociaż ostatni MacBook Pro z procesorem M1 był jako taki wreszcie reklamowany.

Nowe komputery iMac od Apple – mnóstwo kolorów i wreszcie procesor M1 – polskie ceny

Wejście giganta z Cupertino na rynek gamingowy może oznaczać nowe rozdanie, pytanie tylko, jak taka firma poradzi sobie w dość zamkniętym środowisku? Znając Apple cenami rynku na pewno nie podbije, ale jeśli będzie to coś tak przełomowego, jak procesor M1, to można już zacierać ręce wypatrując przenośnej konsoli od Apple.


Posłuchaj nas!