Koniec ze skanowaniem zdjęć - Facebook przestanie domyślnie rozpoznawać twarze!

Koniec ze skanowaniem zdjęć – Facebook przestanie domyślnie rozpoznawać twarze!

Opublikowano 4.09.2019 20:36 -


Skarg było wiele, zgłaszane były notorycznie, wreszcie Facebook uległ i wziął sobie do serca narzekania użytkowników. Serwis rezygnuje z domyślnego rozpoznawania twarzy przy dodawanych zdjęciach. Do tej pory pomagało to w oznaczaniu osób na fotkach.

Od teraz funkcja będzie domyślnie wyłączona, a włączenie jej będzie wymagało wyraźnej zgody użytkownika. Rozszerzone zostały tym samym ustawienia Rozpoznawania twarzy, które wprowadzone zostały w 2017 roku. Każdy, kto nie ma włączonej zgody na rozpoznawanie twarzy, a będzie chciał mieć taką opcję, musi zatem przejść do ustawień i zaznaczyć odpowiednie pola.

Facebook wreszcie bierze się za polityków! Nowe obostrzenia do prowadzenia kampanii wyborczych w serwisie

Facebook na bieżąco wysyła powiadomienia, że funkcja jest już dostępna. Nasi znajomi natomiast będą mogli nas oznaczać ręcznie, nasza twarz nie zostanie po prostu automatycznie wykryta na ich zdjęciach.

Rozpoznawanie twarzy na Facebooku – potencjalne zabezpieczenie prywatności

Teoretycznie funkcja rozpoznawania twarzy może być przydatna, jeśli dbamy o swoją prywatność. Ot, taki paradoks naszych czasów. Wspomina o tym nawet Facebook, że warto mieć taką funkcję włączoną. Chodzi o to, że serwis nas poinformuje, jeśli ktoś bez naszej zgody doda nasze zdjęcie, a funkcja Photo Review wykryje naszą twarz.

Nowe ustawienia są bardziej przejrzyste, a także pozwalają na zmianę powiadomień w łatwy sposób. Wprowadzone zmiany obowiązują od razu globalnie, bez wyjątków.

Bez wątpienia jest to kolejny krok Facebooka w kierunku poprawy swojego wizerunku. Po wielu aferach dotyczących ochrony prywatności w serwisie Mark Zuckerberg robi wszystko, aby poprawić opinie na temat facebookowej polityki prywatności. Jest to niejako krok wyprzedzający, bo właśnie rusza proces przeciwko Facebookowi o to, że bez wyraźnej zgody przechwycił twarze milionów użytkowników.

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację