Proponowane przez platformę rozwiązanie wydaje się genialne w swojej prostocie. Chodzi mianowicie o timier, pozwalający na automatyczne wyłączenie aplikacji po upływie określonego czasu. Jak donosi The Verge, użytkownicy będą mogli aktywować timer z 15-, 30- lub 45-minutowym opóźnieniem, lub ustawić czas wyłączenia aplikacji na koniec danego odcinka czy też filmu. Rozwiązanie ma być jak skierowane przede wszystkim do użytkowników mobilnych, a pierwszymi testami zostały objęte urządzenia z Androidem. Jeśli przebiegną one pomyśle, istnieje jednak szansa, że funkcja pojawi się także na innych urządzeniach, włączając w to także TV.

Netflix wprowadza nową funkcje

Choć sama idea wydaje się nieco kłócić ze stworzoną przez Netflix koncepcją binge-watchingu, z punktu widzenia użytkowników może być strzałem w dziesiątkę. Oczywistym zastosowaniem wydaje się sytuacja, w której ciężko się nam oderwać od „wciąganego” serialu, chociaż dobrze wiemy, że rano nie pomoże nam nawet najmocniejsza kawa. Wyłączenie aplikacji w odpowiednim momencie może być w tej sytuacji najprostszą, lecz także najskuteczniejszą metodą na oderwanie nas od ekranu.

Wspomniana funkcja może być także niezłą opcją dla tych, którzy mają zwyczaj notorycznie zasypiać przy włączonym filmie. Wielu z nas zapewne przydarzyła się sytuacja, w której budziliśmy się w środku nocy zastając na ekranie komunikat „Czy nadal oglądasz?” lub (o zgrozo`!) niewidziany jeszcze przez nas odcinek kolejnego serialu spojlerujący kolejną część fabuły. Skorzystanie z opcji timera nie tylko pozwoli nam uniknąć tych nieprzyjemnych sytuacji, lecz także zapobiec niepotrzebnemu zużycia energii czy też pakietu danych przez nasze urządzenie.

Urządzenia iOS co prawda są na razie wyłączone z testów, jednak ich użytkownicy mogą skorzystać z podobnej funkcji na poziomie systemowym. Wystarczy przejść do aplikacji Zegar i wybrać opcję Minutnik. Następnie kliknąć na Po odliczeniu, a następnie wybrać Wyłącz odtwarzanie. Gdy ustawiony przez nas czas upłynie, Netflix (lub inne aplikacja streamingowa) zostanie wyłączony.