Koniec z nudnymi tłami w Trello! Od teraz możesz skorzystać z zasobów Unsplash!

Opublikowano 19.04.2017 11:16 Aktualizacja: 13.06.2020 14:38 - 3


To w sumie nie zaskoczenie, że wedle oficjalnej informacji od twórców, w serwisie Trello funkcjonuje ponad 60 milionów tablic (miejsca przechowywania kart). Niespełna kilkanaście z nich należy do nas i cały czas, systematycznie uzupełniamy je nowymi treściami. To co jednak przeraża, że pewnie nie są one specjalnie unikalne, rzekłbym, że większość z nich wygląda niemal identycznie. Od teraz się to zmieni, dzięki integracji z trello z serwisem Unsplash.

Unsplash.com czyli darmowe zdjęcia !

O samym serwisie Unsplash pisaliśmy już dwa lata temu, kiedy wszystkie te serwisy dopiero zaczynały raczkować. Cóż to za ustrojstwa zapytacie? Wspomniany serwis, to taki w którym znajdziecie masę świetnych zdjęć do wykorzystania zupełnie za darmo zarówno w celach niekomercynych jak i tych komercyjnych. Wszystko za sprawą licencji CC0, która aktualnie przeżywa swoją drugą młodość. W przeciągu ostatnich lat podobnych tworów powstały setki. Przygotowaliśmy nawet pełne zestawienie, w którym znajdziecie najpopularniejsze tego typu serwisu, oferujące świetnej jakości zdjęcia, do wykorzystania w Waszych serwisach:

Lista darmowych stocków

Jak to się ma do Trello? Otóż bardzo i funkcjonalnie zarazem. Trello dogadało się z Unsplash i od kilku dni wszyscy użytkownicy tego pierwszego mogą w końcu wprowadzić trochę życia w swoje tablicy. Wszystko za sprawą możliwości zmiany tła, wybierając zdjęcie wprost z serwisu Unsplash.

Zrzut ekranu 2017 04 18 o 21.12.39

Niby drobiazg, a tyle radości. W oczy nie kłują już te ponure kolory, czy oklepane tekstury. Teraz można, ot tak po królewsko wybrać sobie odpowiednie zdjęcie w tle. I jakby efektywność większa.

Jak skorzystać z nowej funkcji Trello? Sprawa jest dość prosta, wystarczy włączyć Menu (klawisz W, w widoku tablicy), następnie opcja z listy Zmień tło i wybrać zdjęcia. Potem zostaje wpisanie słowa kluczowego lub wybór odpowiedniego z listy sugerowanych. Proste, funkcjonalne i miłe dla oka.

Wieści z Rozładowani.pl