Serwis Apple Music nie jest aż tak popularny, jak konkurencyjny Spotify, jednak Apple robi wszystko, aby zmienić ten trend. Jeśli nie cenami to firma próbuje właśnie przyciągnąć użytkowników jakością. A ta ma być bezstratna, a do tego dostępna w systemie Dolby Atmos.

Po przeczytaniu tej informacji sam zacząłem wertować notkę prasową szukając kwestii cen, bo przecież Apple ma łatkę takiej firmy, która tylko szuka okazji do podniesienia tychże. Jakież było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że żadnych zmian cen nie będzie? Było i to spore, bo wiele serwisów streamingowych – nie tylko audio – uzależnia ceny abonamentów od jakości strumieniowania.

Apple Music z jakością bezstratną, a także w Dolby Atmos

Po wprowadzeniu aktualizacji, bezstratna jakość dźwięku dostępna będzie w około 75 milionach utworów. Równolegle wprowadzony zostaje system Dolby Atmos, który zapewni przestrzenny dźwięk w akcesoriach Apple, takich jak AirPods, AirPods Pro, AirPods Max i Beats. Ta aktualizacja ma pojawić się na początku czerwca. W pierwszej kolejności Apple zagwarantuje w jakości Dolby Atmos utwory takich gwiazd, jak Maroon 5, Kacey Musgraves czy Ariana Grande.

Apple Music – ceny i pakiety

Miesięczna subskrypcja pakietu indywidualnego kosztuje 19,99 zł po bezpłatnym trzymiesięcznym okresie próbnym. Natomiast pakiet rodzinny Apple Music, pozwalający dzielić się swoim kontem w Chmurze rodzinnej, to 29,99 zł miesięcznie.

Warto także rozważyć skorzystanie z pakietu Apple One. W jednej stałej cenie otrzymamy tam dostęp do wielu usług Apple jednocześnie. Więcej na temat Apple One przeczytacie w tym poradniku.