W ostatnich dniach Google rozsyła informację do użytkowników o zmianach w swoim regulaminie Zdjęć Google. Aktualnie jest tak, że nie ma limitu na ilość przechowywanych zdjęć i filmów, o ile nie przekraczają one 16 MP. 1 czerwca 2021 wejdą w życie nowe zasady, a fotki i filmy będą wliczane do darmowej przestrzeni na dysku. Każdy użytkownik otrzymuje za darmo 15 GB. Nic więcej.

15 GB starczy na długo – twierdzi Google

Google w przesłanej wiadomości twierdzi, że przeciętny użytkownik potrzebuje paru lat na zapełnienie takiej przestrzeni. Co jednak, jeśli jego fotki już zajmują sporo miejsca? Fragmenty informacji od Google:

Czy muszę coś zrobić teraz?

Nie, możesz nadal używać Zdjęć Google do tworzenia kopii zapasowych zdjęć i filmów. Po 1 czerwca 2021 r. skontaktujemy się z Tobą i wyślemy Ci przypomnienia, gdy zbliżysz się do limitu miejsca. Większość użytkowników będzie miała wiele lat, zanim będą musieli podjąć działania.

Kiedy osiągnę wolne 15 GB miejsca?

Stworzyliśmy spersonalizowane oszacowanie, które pokazuje, ile masz czasu, zanim osiągniesz swój limit. Szacunki te uwzględniają częstotliwość tworzenia kopii zapasowych zdjęć, filmów i innych treści na koncie Google.

Co mogę zrobić, aby zarządzać moją przestrzenią dyskową?

1 czerwca 2021 r. udostępnimy nowe narzędzie do zarządzania pamięcią masową, które pomoże Ci łatwo znaleźć i usunąć niechciane treści. Możesz także kupić więcej miejsca w Google One, jeśli jest dostępne.

Jak to wpłynie na użytkowników Google? Myślę, że faktycznie zajęcie 15 GB zajmie przeciętnemu użytkownikowi trochę czasu, ale zdjęcia zajmują coraz więcej miejsca, dzięki zaawansowanym aparatom w smartfonach. Na pewno pojawią się alternatywy dla Zdjęć Google, dzięki czemu osoby, które wymagają przestrzeni znajdą dla siebie idealne rozwiązanie w chmurze.


Posłuchaj nas!