Koniec udawania, że WhatsApp jest oddzieloną od Facebooka aplikacją. Zmiany w regulaminie jasno to pokazują

Opublikowano 7.01.2021 21:29 -


WhatsApp poinformował użytkowników o zmianach w regulaminie. Wejdą one w życie 8 lutego 2021 r. Uwydatnia się w nich jasno jedna kwestia - przekazywanie danych Facebookowi. 

W ostatnim czasie możemy zauważyć, że sporo dzieje się na rynku komunikatorów mobilnych. Pojawiają się nowości, które mają pomóc użytkownikom w kontakcie ze znajomymi i rodziną, kiedy za oknem szaleje pandemia koronawirusa. Oczywiście pozytywne komunikaty nie są jedyne. Głośno zrobiło się o ostatniej awarii Telegrama. Niedawno pisałem także o tym, jak możliwe jest wykorzystanie jednej z jego opcji do poznania dokładnej lokalizacji użytkownika. Teraz na tapetę wskazuje WhatsApp. Z jednej strony słychać, że jest najpopularniejszym komunikatorem, z drugiej  o zmianach w regulaminie, które wchodzą w życie już w przyszłym miesiącu.

whatsapp zmiana regulaminu

Zmiany w regulaminie WhatsApp

Użytkownicy WhatsAppa donoszą o komunikacie, który pojawił im się przy okazji otwarcia aplikacji. Informuje on o zmianach w regulaminie. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie informacja o przekazywaniu zebranych danych Facebookowi. W dokumencie widnieje bowiem zapis mówiący o tym, że WhatsApp jest jedną z firm, które należą do Facebooka i temu drugiemu, na zasadach współpracy, będzie przekazywać zgromadzone przez siebie dane. Wśród nich mogą być informacje na temat numeru telefonu, urządzenia, z którego korzystamy, połączeniach, adresie IP. W regulaminie widnieje zapis, że mogą być one wykorzystane do obsługi i dostarczania usług, ale także ich sprzedaży. Akceptacja regulaminu jest wymagana, jeśli użytkownik chce dalej korzystać z WhatsAppa. Wspomniany dokument wchodzi w życie 8 lutego 2021 r. 

Korzystasz z Telegrama? Opcja People Nearby może być wykorzystana do poznania Twojego dokładnego adresu

To szansa dla innych komunikatorów?

Już od jakiegoś czasu możemy obserwować, jak zacierają się pewne granice pomiędzy aplikacjami należącymi do Facebooka - na przykładzie Instagrama i Messengera. Zmiany w regulaminie korzystania z WhatsAppa mogą (ale nie muszą) wywołać chęć porzucenia tego komunikatora. Niewątpliwie wiele osób zaakceptuje ten stan rzeczy, czasami nawet nie zwracając uwagi na szczegóły. Nie mniej jednak to szansa na przyciągnięcie nowych użytkowników przez pozostałych graczy na tym rynku, np. Telegrama, czy Signala. 

Wieści z Rozładowani.pl