Nic dziwnego, że producent gry stara się ograniczyć dostępność gry tylko dla nowszych systemów operacyjnych. Chodzi przede wszystkim i bezpieczeństwo, ale także wydajność. Stałe aktualizacje, poprawianie silnika graficznego obciąża znacząco słabsze urządzenia.

Pokémon Go – lista urządzeń, które stracą wsparcie

Nowa aktualizacja pojawi się już w październiku. Ucierpią na tym posiadacze iPhone’ów 5s i 6. Gra będzie od tego momentu dostępna na urządzenia z systemem nowszym niż Android 5, a także zniknie z iOS poniżej wersji iOS 12. Co ważne, nie bez powodu wymieniłem modele 5s i 6, bo nawet jeśli posiadamy na nich iOS 12, to Pokémon Go niestety nie będzie tam dostępne.

Jak widzicie, jest to oficjalna informacja, jaka pojawiła się na profilu Twitterowym Pokémon Go. Pozostaje przesiąść się na nowsze urządzenia, ale to też z plusem dla wydajności.

Pokémon Go przez koronawirusa zatrzyma Cię w domu – zbieraj Pokémony z większą łatwością

Na początku pandemii, Pokémon Go postanowiło pomóc w zatrzymaniu młodzieży w domu i zmieniono zasady popularnej gry.

Zmiany poszły na tyle daleko, że wprowadzono nową mechanikę rozgrywki w popularnej grze mobilnej. Do tej pory miała ona pobudzać młodzież do aktywności i wychodzenia z domu, zbierając przy tym magiczne stworki w naszej okolicy. Bezpieczeństwo graczy jest jednak najważniejsze, dlatego firma Niantic wydała specjalną aktualizację.

źródło: Engadget


Posłuchaj nas!