Nic dziwnego, że producent gry stara się ograniczyć dostępność gry tylko dla nowszych systemów operacyjnych. Chodzi przede wszystkim i bezpieczeństwo, ale także wydajność. Stałe aktualizacje, poprawianie silnika graficznego obciąża znacząco słabsze urządzenia.

Pokémon Go – lista urządzeń, które stracą wsparcie

Nowa aktualizacja pojawi się już w październiku. Ucierpią na tym posiadacze iPhone’ów 5s i 6. Gra będzie od tego momentu dostępna na urządzenia z systemem nowszym niż Android 5, a także zniknie z iOS poniżej wersji iOS 12. Co ważne, nie bez powodu wymieniłem modele 5s i 6, bo nawet jeśli posiadamy na nich iOS 12, to Pokémon Go niestety nie będzie tam dostępne.

R E K L A M A

Jak widzicie, jest to oficjalna informacja, jaka pojawiła się na profilu Twitterowym Pokémon Go. Pozostaje przesiąść się na nowsze urządzenia, ale to też z plusem dla wydajności.

Pokémon Go przez koronawirusa zatrzyma Cię w domu – zbieraj Pokémony z większą łatwością

Na początku pandemii, Pokémon Go postanowiło pomóc w zatrzymaniu młodzieży w domu i zmieniono zasady popularnej gry.

Zmiany poszły na tyle daleko, że wprowadzono nową mechanikę rozgrywki w popularnej grze mobilnej. Do tej pory miała ona pobudzać młodzież do aktywności i wychodzenia z domu, zbierając przy tym magiczne stworki w naszej okolicy. Bezpieczeństwo graczy jest jednak najważniejsze, dlatego firma Niantic wydała specjalną aktualizację.

źródło: Engadget


Posłuchaj nas!