Oczywiście Hangouts zna każdy, ale Hangouts Meet już trochę mniejsza grupa. Narzędzie służy do wideokonferencji, odpowiednik Zooma właśnie. Google jednak nie jest zadowolone z rozwoju apki, dlatego postanowiło… wyrzucić z nazwy „Hangouts” i zastąpić go nazwą główną marki, czyli… Google.

Nie wiem, jaki dokładnie może mieć to wpływ na popularyzację narzędzia, ale chyba firma liczy na to, że będzie ono bardziej utożsamiane z Google, czyli z jakby nie było, internetowym gigantem.

Na tę chwilę w sklepach z aplikacjami znajdziemy oczywiście jeszcze nazwę Hangouts Meet, ale jest ona właśnie w procesie „wymiany” na Google Meet. To tylko dowód na to, że nazwa „Hangouts” niezbyt podobała się włodarzom Google, a ci szukali tylko okazji do zmiany brandu.

Nie tylko Google+. W ciągu ostatnich 13 lat Google uśmierciło 149 produktów

Hangouts długo nie mógł się przebić (i chyba dalej się nie przebił) do szerszego grona odbiorców. Jak słusznie zauważa Engadget narzędzie od Google to zbieranina przeróżnych funkcji z innych rozwiązań, m.in. z Allo, które upadło jakiś czas temu.

Jeśli więc nie chcecie korzystać z Zooma, albo po prostu Wam nie odpowiada, to warto przyjrzeć się temu, co oferuje Google Meet. Na razie nie wiadomo, czy zmiana jest tylko kosmetyczna, czy tez w narzędziu pojawią się jakieś nowe, nieznane wcześniej funkcje.

źródło: Engadget


Posłuchaj nas!