Kolejne już wydarzenie Apple odbędzie się w całości online, ale konkretnych przecieków na razie nie ma. W ubiegłym tygodniu to właśnie Siri się wygadała i podała, że kolejny event Apple odbędzie się we wtorek, 20 kwietnia. Tego samego dnia Apple jeszcze oficjalnie potwierdziło wydarzenie, które wystartuje już dzisiaj wieczorem czasu polskiego.

Prawdopodobnie gwoździem programu będzie iPad, który w odświeżonej wersji otrzyma zupełnie nowy wyświetlacz. W ostatnich dniach jednak pojawiały się plotki, że Apple może pokazać nowego MacBooka, jednak to jest mało prawdopodobne, gdyż ten pojawił się pod koniec roku ubiegłego. Całe wydarzenie już dzisiaj wieczorem, a my postaramy się śledzić je na bieżąco.

Apple Event – co pokaże Tim Cook?

Nowy iPad Pro

To jest niemalże pewniak jeśli chodzi o najbliższe wydarzenie Apple. Ostatnie informacje sugerują, że nowy iPad Pro doczeka się wyświetlacza mini-LED. Serwis Bloomberg sugeruje, że premiera została przesunięta z powodu problemów z dostawami od producentów. To właśnie wyświetlacz o przekątnej 12,9-cala ma być tym, co przyciągnie nowych użytkowników.

Apple AirTag

Lokalizator Apple AirTag pojawia się w plotkach przed każdą konferencją z ostatnich kilku lat. Niestety mam wrażenie, że lokalizator jest jak Yeti – wszyscy słyszeli, a nikt nie widział. Podobnie zresztą jak mata do ładowania od Apple, czyli AirPower. Na razie jedyne co wiemy, to że lokalizator będzie kosztował ok 200 zł, oczywiście jedna sztuka.

Nowa odsłona Apple TV z kamerą i soundbarem

Podobnie jak AirTag, tak samo Apple TV – długo oczekujemy na nową odsłonę tego urządzenia. Ostatnia wersja pojawiła się bowiem w 2017 roku. Oczywiście soundbar do dość przerysowana opcja, ale zapewne Apple może chodzić o inteligentny głośnik, który obsłuży Siri i Home Kit od Apple. Nie od dzisiaj bowiem Apple TV w wielu instalacjach smart home pełni funkcję HUB-a. Kamera, która ma pojawić się w Apple TV to oczywiście opcja do wideokonferencji. Obecne czasy są takie, że spotkania online są codziennością, a kamerka w stojącym obok telewizora Apple TV może idealnie się sprawdzić, tym bardziej, jeśli obsłużyłaby FaceTime.

Na razie brak jest jakichkolwiek informacji o innym sprzęcie, jednak możliwe, że Apple pokaże coś nowego z AR. Na razie jednak jest to plotka, do której zachęciło internautów logo konferencji, które dostępne jest w rozszerzonej rzeczywistości na stronie Apple.


Posłuchaj nas!