Od początku października pojawiają się w sieci komunikaty, przypominające użytkownikom Apple TV+, że niektórym z nich niebawem skończy się darmowa subskrypcja tej usługi. Dotyczy to wszystkich tych, którzy kupili sprzęt Apple we wrześniu ubiegłego roku i aktywowali darmową roczną subskrypcję usługi. Wspomniane komunikaty miały poinformować użytkowników, żeby ją anulowali, jeśli nie chcą ponosić dodatkowych kosztów. Jak się okazuje, wcale nie musi tak być.

Kupiłem Apple Watch SE – czy warto? Kilka pierwszych wrażeń

Darmowa subskrypcja Apple TV+ zostanie przedłużona

Serwis 9to5Mac podaje, że Apple przedłuży darmowy okres dla użytkowników do lutego 2021 r. Zatem zyskają kilka dodatkowych miesięcy za darmo. Nie trzeba będzie podejmować żadnych działań, wszystko wykonane będzie automatycznie. 9to5Mac wskazuje, że kolejne darmowe miesiące będą przysługiwać tylko i wyłącznie użytkownikom, którzy aktywowali bezpłatną roczną subskrypcję usługi Apple TV+ między 1 listopada 2019 r. a 31 stycznia 2020 r. W przypadku subskrypcji rozpoczętych w późniejszym terminie nic się nie zmienia. Z informacji przekazywanych przez portal wynika, że osoby, które zapłaciły za kolejne miesiące subskrypcji, otrzymają zwrot w postaci zasilenia ich Apple ID.

Wreszcie! Konferencja Apple oficjalnie 13 października, zobaczymy iPhone 12 z 5G

13 października zobaczymy iPhone 12

Już 13 października zobaczymy nowe modele smartfona od Apple. Spodziewamy się 4 modeli iPhone 12.

Dwa z nich będą wyposażone w ekrany o przekątnej 6,1” – jeden z nich to iPhone 12 Pro. Najmniejszy model ma mieć wyświetlacz o przekątnej 5,4”, a największy 6,7” (iPhone 12 Pro Max). Wszystkie wyświetlacze w iPhone 12 mają być OLED-ami, a iPhone 12 Pro Max ma otrzymać jednostkę 120 Hz oraz nagrywanie wideo w jakości 4K przy 240 klatkach na sekundę. Wraz z informacjami na temat specyfikacji iPhone 12 pojawiały się również plotki na temat braku słuchawek oraz ładowarki w sprzedawanych zestawach. Moduł 5G ma pojawić się w wyższych modelach. Nie możemy pominąć wycieków na temat skanera LiDAR. Wczesne informacje wskazywały jego obecność w największym modelu. Zgodnie z omawianym wyżej wideo, LiDAR prawdopodobnie zobaczymy też w 6’1-calowym modelu iPhone 12 Pro.

Źródło: 9to5Mac