Końcówka .SEXY, .TIPS a może .PHOTOS? Czyli co nowego w świecie domen?

Końcówka .SEXY, .TIPS a może .PHOTOS? Czyli co nowego w świecie domen?

Opublikowano 27.02.2014 10:07 - 2


Nowe domeny systematycznie pojawiają się na rynku. Część z nich ciągle tzw. okresie Sunrise, jednak spore grono jest już publicznie dostępne do rejestracji. Pisałem stosunkowo niedawno o nowych domenach .SEXY i .TATTOOS, które w ubiegłym roku, w listopadzie pojawiły się w trybie wstępnej rejestracji. Tak się składa, że są one już publicznie dostępne. Koszt rejestracji nie jest zasadniczo wysoki, powołując się na cenę w serwisie 101domain, wynosi niespełna $20. Jak wygląda zainteresowanie tymi, dość oryginalnymi domenami? Krótko po udostępnieniu publicznej rejestracji, pojawiło się ponad 2000 nowych końcówek .SEXY i około 700 z rozserzeniem .TATTOO.

Wczoraj swoją premierę miały także nowe końcówki, przedstawione przez potentata nowych domen, spółkę Donuts (tak, tak – pączki, a dzisiaj tłusty czwartek ;) ). Śmiało możecie rejestrować rozszerzenia takie jak: .SHOES, .CAREERS, .PHOTOS, .RECIPES.

Ciekawie także wyglądała premiera domeny .TIPS, która chwilę po ogłoszeniu publicznej możliwości rejestracji osiągnęła ilość 8000 sztuk. To spora cyfra, patrząc na popularność pozostałych końcówek w kilka dni po ich premierze. Oczywiście niekwestionowanym liderem popularności jest domena należąca do pączkowej spółki: .GURU, która na dzień dzisiejszy składa się z ponad 38 000 pozycji. W najbliższym czasie pojawią się kolejne nowe domeny, czeka nas prawdziwy zalew. Patrząc jednak na ilość rejestracji, są one raczej bardziej symboliczne na rynku domenowym. Niemniej zobaczymy jak sprawa będzie się miała, kiedy wszystkie zostaną oficjalnie dostępne publicznie.

 

Wieści z Rozładowani.pl