Koncerty on-line zamiast na żywo. Zobacz, czego posłuchać

Koncerty on-line zamiast na żywo. Zobacz, czego posłuchać

Opublikowano 20.03.2020 8:11 -


Chyba nie ma branży, której nie dotknęłaby panująca epidemia. Wśród nich są także artyści i muzycy. Z powodu zagrożenia koronawirusem sporo koncertów musiało zostać odwołanych lub przeniesionych. Część zespołów będzie można jednak zobaczyć za darmo w Internecie.

Swój koncert w trybie on-line zapowiedział m.in. Tede. Występ o niepozostawiającym zbyt wiele domysłów tytule “Kovid – Live” będzie można obejrzeć na YouTube w piątek, 20 marca od godz. 22:00. Podczas występu raper ma zagrać 19 utworów. – Spotkajmy się po obu stronach monitorów. Zrobimy pierwszą imprezę masową online. Specjalny repertuar, chat live z ekipą – zachęcają organizatorzy.

Koncerty online zagrali już zagraniczni artyści. Na Facebooku, Instagramie i YouTube ze swoich domów nadawali m.in. Chris Martin z Coldplay, John Legend czy Neil Young. Muzycy rozpoczęli akcję pod hashtagiem #TogetherAtHome, zachęcając w ten sposób muzyką na żywo swoich słuchaczy do pozostania w domach i tzw. social distancing.

Coś bardziej alternatywnego? Proszę bardzo. Kilka dni temu transmisję swojego koncertu przeprowadził także polski zespół Nagrobki. Wyjątkowy występ zatytułowany “Koncert on-line, bo zaraza.” obejrzało już kilka tysięcy osób. Z kolei w czwartek, 26 marca na godzinę 20:30 swój koncert zapowiedziało trio Brodacze Live Act. Artyści proszą słuchaczy o wsparcie zbiórki na wyposażenie polskich szpitali w sprzęt potrzebny do walki z koronawirusem.

Wieści z Rozładowani.pl