Schodząc jednak zupełnie na ziemie, stąpając pewnie sami wiecie, ile jeszcze swego czasu było problemów z urządzeniami Jobsa i ów technologią od Adobe. Na szczęście można przyjąć takie sytuacje za przeszłość, ze względu na pojawienie się chociażby HTML5. To co faktycznie po Flashu pozostało to pewnie nieliczne bannery reklamowe.

Idąc dalej, czy w sytuacji kiedy będziecie poszukiwać informacji w Google, pojawi się komunikat że jedna strona nie działać prawidłowo na Twoim urządzeniu, wybierzesz drugą, która ów komunikatu nie będzie miała? Wygląda na to, że niebawem takie decyzje czekają użytkowników Google. W związku z nowym pomysłem giganta, który takie komunikaty zamierza wyświetlać. Oczywiście jak zapewniają, nie działający Flash ma być tylko jednym z powodów. Wszystko oczywiście z myślą o użytkownikach mobilnych, ale tylko tych zza oceanu. Chyba właściwie już przywykliśmy, że wszystkie nowości Googlowe zaczynają swój żywot właśnie tam. Niemniej, to dobra prognoza na to, że i w swoich SERPach zobaczymy ów narzędzie.

Pomysł generalnie nie jest zły, upraszczając wszystko do minimum, zaoszczędzi użytkownikowi z pewnością trochę nerwów. Mnie jednak zastanawiają dwie rzeczy. Przede wszystkim o jakich innych problemach Google zamierza informować użytkowników mobilnych swojej wyszukiwarki? A druga rzecz, to w sumie bardziej przemyślenie niż pytanie: rychło w czas Google!