Kompozytor CSS z regułą ZŁOTEGO PODZIAŁU!

Kompozytor CSS z regułą ZŁOTEGO PODZIAŁU!

Opublikowano 25.11.2016 10:35 - 4


O regule Fibonacciego słyszeliście zapewne nie raz. Niektórzy w nią wierzą i się z nią zgadzają, inni nie. Istnieje natomiast wiele dowodów na to, że złoty podział jest kluczem sukcesu. O samej regule nie będę wiele pisał, gdyż zapraszam was do zapoznania się z GENIALNYM filmem na ten temat, stworzonym przez Mirosława Zelenta, do którego obejrzenia Was serdecznie zachęcam!

O co tyle szumu?

W przeglądaniu zasobów internetu, natknąłem się na coś niezwykle interesującego. Generator kodu CSS działający w oparciu o FlexBoxy, pozwalający zaprojektować naszą stronę zgodnie z regułą złotego podziału wymyśloną przez Fibonacciego. Jak dowiedzieliście/dowiecie(bądź nie) z filmu jest to reguła otaczająca nas. Zapewniła ona sukces wielu znanych dziś marek, bądź była czynnikiem składowym ich osiągnięć. Dlaczego więc nie zaprojektować i zbudować jednocześnie strony właśnie opartej na wyżej wspomnianej regule?

O samym kompozytorze

fibonacci
I nie, nie mam tutaj na myśli Szopena czy Jana Sebastiana Bacha. Mowa o kompozytorze CSS. Twórcy oddają w nasze ręce niezwykle proste narzędzie. Mamy możliwość zbudowania w nim widoku strony poprzez dzielenie jej na coraz to mniejsze prostokąty. Po utworzeniu oczekiwanego przez nas widoku, mamy możliwość importu zarówno kodu HTML jak i CSS, do użycia go we własnym projekcie! Do naszego użytku został oddany zarówno sam podział strony jak i możliwość łatwego wyboru właściwości związanych z flexboxem w pojedynczych prostokątach. Bez zbędnego przedłużania. Screen oddaje najlepiej możliwości opisywanego przeze mnie narzędzia, które możecie wytestować sami, całkowicie ZA DARMO!

TESTUJ SAM!

Autor: Radosław Bogusławski

Wieści z Rozładowani.pl