Na wstępie wspomnę o tym, że są 3 szkoły dodawania stron do wyszukiwarki. Jedyne co je różni to czas w jakim odbywa się zaindeksowanie naszej witryny.

1. Nic nie rób, Google zrobi to za Ciebie

Pierwsza z metod polega na „nic nierobieniu”- tak, możemy po prostu czekać na to, aż Google samo doda naszą witrynę do swojego indeksu. Jak się pewnie domyślacie jest to proces bardzo wolny, w rzeczy samej, trwa to około 30 dni, to okres, w którym Google przeszukuje serwery DNS w poszukiwaniu nowo zarejestrowanych domen i umieszcza w usłudze Google Public DNS.

2. Pochwal się nową stroną – udostępnij link

Druga z metod też nie zajmie nam wiele czasu, polega na zamieszczeniu linku do naszej witryny gdziekolwiek w sieci Internet. Mogą to być portale społecznościowe, jakieś forum, wszędzie gdzie tylko się da. Roboty Google przemierzają całe „Internety”, wzdłuż i wszerz, poruszają się po linkach i indeksując wszelkie treści. W ten sposób mogą dotrzeć do naszej witryny i zaindeksują ją w wynikach wyszukiwania.

3. Zróbmy to szybko, zróbmy to z Google

My jednak skupimy się nad trzecim sposobem. Dodamy stronę do wyszukiwarki Google korzystając z formularza pod adresem:

Formularz dodawania strony do wyszukiwarki Google

Search Console – Indeksowanie adresu URL

Jest to składnik Google Search Console, podając URL naszej witryny i przepisując CAPTCHA możemy przesłać żądanie dodania nowej strony do indeksu Google. Z formularza Google może skorzystać każdy, kto posiada konto Google (czyli najłatwiej tłumacząc każdy, kto ma pocztę Gmail). Po wysłaniu zgłoszenia od razu na ekranie dostajemy odpowiedź,

Search Console – Indeksowanie a12dresu URL

To wszystko w temacie dodawania witryny do wyszukiwarki, proste prawda? Podzielcie się informacją, po jakim czasie Wasz URL wyświetlił się w wynikach wyszukiwania Google? Pamiętajcie, że skorzystanie z powyższego formularza nie jest jednoznaczne z dodaniem witryny do Narzędzi dla Webmasterów (obecne Google Search Console), o tym opowiemy sobie już za tydzień.

Pozostałe odcinki

Wszystkie odcinki znajdziesz w naszym poradniku SEO dla początkujących, zapraszamy.