1. W3C Validator

https://validator.w3.org

Jak nam wiadomo, błędy w kodzie strony mogą zaszkodzić pozycjom w rankingu Google, dlatego ważne by na etapie tworzenia serwisu wyłapać wszystkie Bug’i i pozbyć się ich. W walidacji kodu pomoże nam W3C Validator, jedyne co musimy zrobić to podać adres serwisu i uderzyć w „check”!

1


2. Pingdom Website Speed Test

https://tools.pingdom.com/fpt/

Wiadomo nam również, że duży wpływ na pozycję w wynikach wyszukiwania ma czas ładowania strony. Pomiaru i testów nie robimy ze stoperem w ręce, oczywiście i do tego mamy profesjonalne narzędzia. Pingdom oferuje nam bezpłatnie test szybkości ładowania naszej strony, ponadto w wyniku otrzymujemy listę na której widzimy który z elementów nam ciąży, to pozwala szybko usunąć zator i wykonać test raz jeszcze w celu werfikacji naszych poprawek.

2


3. Google Search Console (Narzędzia dla webmasterów)

https://www.google.com/webmasters/tools

Ooo tak, znamy prawda? :) Kombajn od Google, jedno z najlepszych i najczęściej używanych, darmowych narzędzi w świecie SEO. Trudno się dziwić, oferuje naprawdę wiele i póki co, stale bez żadnych opłat.
Dzięki Search Console sprawdzimy: walidację kodu HTML, błędy w meta-tagach, informacje o danych strukturalnych, linki wewnętrzne, statystyki wyszukiwanych haseł, informację o jakości obsługi urządzeń przenośnych, stan indeksowania, słowa kluczowe w treści, błędy indeksowania oraz statystyki, możliwość zgłoszenia mapy strony, przetestowanie pliku robots.txti wiele, wiele innych uf.

3


Z ciekawostek, które mogą być pomocne przy sprawdzaniu serwisów, wrzucę tu 2 narzędzia. Przede wszystkim na plus oceniam za przejrzystą i atrakcyjną formę prezentowania wyników, oraz dość obszerne traktowanie tematu.

4. Nibbler

https://nibbler.silktide.com/

Świetne wykonanie od strony wizualnej! Mały kombajn oferujący ocenę strony pod kątem Social Media, meta tagów, walidacji kodu i wiele, wiele innych.

4

5. Woorank

https://www.woorank.com/

Woorank pozwoli zweryfikować nasz serwis pod kątem: meta tagów, nagłówków, częstotliwości występowania słów kluczowych oraz ich spójności, linkowanie, konta social media, przerwane linki, sitemape, page rank i czas ładowania się strony.

5


A Ty z jakich narzędzi korzystasz na co dzień przy optymalizacji stron? Zestaw 5ciu na dobry początek, jasne, moglibyśmy stworzyć tu listę bardziej obszerną, od tworzenia botów, po pozyskiwanie linków zwrotnych, pingowanie i proxy. Myślę, że każdy z Was z czasem stworzy własną listę, wg. własnych upodobań i potrzeb, jeśli taką już posiadasz, pochwal się w komentarzu :)

Pozostałe odcinki

Wszystkie odcinki znajdziesz w naszym poradniku SEO dla początkujących, zapraszamy.


Posłuchaj nas!