Stwórz arkusz kalkulacyjny, umieść w nim kilka firm z TOP w Twojej branży i zacznij analizę. Zapisuj serwisy i linki do nich razem z Page Rank’ami. Powinieneś w szybkim czasie stworzyć dość długą listę, którą musisz następnie obrobić. Usuń duplikaty i posortuj linki na podstawie ocen PR, MozRank, zostaw sobie tylko te najbardziej „smakowite” z PR równym 2 lub więcej. Tutaj posyłam link do poradnika stworzonego przez Robbie’go Richards’a (RobbieRichards.com), który dokładnie opisuje technikę szybkiej identyfikacji najlepszych konkurentów przy wykorzystaniu SEMrush. Do analizy backlinków wykorzystaj choćby Ahrefs, Majestic SEO lub SEO Spyglass.

Gościnne blogowanie

Nie zapominaj również o gościnnym blogowaniu, angażuj się w duże społeczności i regularnie dostarczaj do nich content. Pamiętaj o tym, że jeśli link jest wartościowy dla użytkownika i cieszy się zainteresowaniem, jest również atrakcyjny dla Google.
1
Pamiętaj, że od ilości linków w treści ważniejszy jest content! Nie skupiaj się na linkach, tylko na treściach i ich wartościach jaką dany link niesie dla Twojej strony, w końcu zależy nam na ruchu i wysokich konwersjach, prawda?

Content!

Najważniejszą zasadą w dzisiejszych czasach jest budowa solidnego contentu pod pozycjonowanie, to jest Twoja baza. Część z Was pewnie się obruszy – zaś content marketing – niestety, jest to termin mocno nadużywany, ale ważny w dzisiejszych czasach. Jeśli chodzi o linki skup się na jakości zamiast ilości. Czasy się zmieniły.
SEO-TCB
Robiąc research na pewno zauważysz, że często strony z TOP10 posiadaja 10 linków, a mimo to są wysoko, a już bardzo często wyżej od tych, którzy linków posiadają milion! Starając się pozyskiwać linki zastanów się, czy to adekwatny link, który można uznać za naturalny.

Przy dynamicznie zmieniających się algorytmach można szybko pożałować zdobywania spamerskich linków prędzej czy później. Tak naprawdę link building w obecnych czasach powinien być w pełni naturalnym procesem, ale, żeby to osiągnąć, musisz o to zadbać, nie dopiszę czym :)

Pozostałe odcinki

Wszystkie odcinki znajdziesz w naszym poradniku SEO dla początkujących, zapraszamy.

Autor: Łukasz Szendzielarz