Strona mobilna

Pewnie w większości już wiecie, że Google będzie sprawdzać, czy nasza strona jest przystosowana do urządzeń mobilnych z których korzystamy na co dzień. Strony w technologii przyjaznej mobile będą wyróżniane w wynikach wyszukiwania Google, więc warto o to zadbać. Jest to kolejna szansa, żeby zwiększyć liczbę przejść na naszą stronę i ruch za pośrednictwem użytkowników urządzeń mobilnych!

mobile

Nie jesteś pewien czy Google ocenia Twoją stronę jako mobilną?

– wykonaj test na stronie:

https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/

Protokół HTTPS

Od jakiegoś czasu Google promuje ideę bezpiecznego surfowania za sprawą protokołów HTTPS. Google otwarcie wspominało o tym na swoim blogu i już teraz wiemy, że wyszukiwarka ocenia wyżej strony serwujące treści właśnie przy wykorzystaniu bezpiecznego protokołu HTTPS. W jednym zdaniu, jeśli zależy Ci na wzroście pozycji w wynikach wyszukiwania Google – przystosuj swoją stronę do HTTPS.

https

Animacje FLASH

Niestety tak, jeszcze się trafiają, jeśli posiadasz na swojej stronie animacje we Flashu, pozbądź się ich. Ulubioną witryną jest u mnie „Węgiel z piekła rodem” – na pewno traficie po wpisaniu tej frazy w Google (Uwaga! Parsknięciem, możecie zachlapać monitor). Już wkrótce Google będzie ostrzegać przed wejściem na stronę, na której znajdują się animacje w tej technologii, choćby użytkowników iPhone’ów, które Flash’a nie obsługują. Jest to kolejny czynnik który powinniśmy wziąć pod uwagę, jeżeli zależy nam na ruchu również z urządzeń mobilnych. Nie możemy zapominać o tym, że grupa ta stale rośnie, a większość animacji możemy już wykonać przy pomocy HTML5, czy CSS’a!

flash

Pamiętaj o Social media

Bardzo często widzę braki jeśli chodzi o portale społecznościowe, głównie chodzi tu o brak wykorzystania świetnych, bezpłatnych narzędzi jakie dostajemy. Słyszeliście pewnie o twittach w SERPach, o możliwości robienia zakupów na facebooku, wszystko to rozwija się w zastraszającym tempie, ale mimo wszystko bardzo często trafiam na fanpage, który jest pusty… Zapominamy, że social media traktowane są przez Google jak każda inna strona internetowa. Bardzo często fanpage firm znajdują się wysoko na pierwszych stronach wyników wyszukiwania, to samo tyczy się kont na Google+, Twitter’ze czy Pinterest. Pamiętaj o wykorzystaniu ich jako bezpośredniego odnośnika do Twojej strony, a co ważne darmowego!

yoda

Opisane dziś rzeczy to taki zlepek najważniejszych zmian w świecie SEO’15, sytuacja ciągle się zmienia, dlatego pamietać musisz, by stale temat monitorować. Następnym razem porozmawiamy sobie o linkach, o tym jak je pozyskiwać, sprawdzać i tworzyć.

Pozostałe odcinki

Wszystkie odcinki znajdziesz w naszym poradniku SEO dla początkujących, zapraszamy.

Autor: Łukasz Szendzielarz


Posłuchaj nas!