Jestem osobą, która od zawsze miała duże telefony komórkowe. Od początku bowiem podobało mi się połączenie telefonu komórkowego z centrum rozrywki czy narzędziem pracy. Zaczęło się to od Nokia Communicator 9210 a skończy wkrótce na S21 Ultra. Mimo to uważam, że powinniśmy mieć wybór, jaki topowy model chcemy – S, M, a może XL.

Małe nie jest piękne

Utrzymanie tylu wersji topowego telefonu to wysoki koszt. Opracowanie 3 urządzeń, promocja, produkcja to nie parę dolarów a poważne kwoty, które muszą znaleźć odzwierciedlenie w sprzedaży. Jeżeli my kupujemy tylko M i XL, to po paru próbach wersja S ulegnie pod nożem cięcia kosztów. Los Samsunga S10e został w taki sposób przesądzony, a Apple narzeka na sprzedaż iPhone 12 Mini, o czym pisaliśmy niedawno.

Apple twierdzi: „Nie chcecie małych telefonów”. Prawda?

Sony Xperia Compact 2021

Otrzymaliśmy pierwsze rendery urządzenia, które z pewnością są nową Xperią Compact. Design urządzenia jest typowy dla produktów Sony Xperia, a przy tym charakteryzuje się 5,5-calowym wyświetlaczem z przodu. W górnej jego części znajduje się wycięcie w kształcie kropli wody. Ów wcięcie, szerokie ramki wokół ekranu oraz czytnik linii papilarnych w przycisku zasilania nakazują się zastanowić czy będzie to topowe urządzenie, czy raczej średniak.

Xperia Compact będzie wyposażona w standard tej serii, czyli dedykowany przycisk migawki aparatu. W temacie aparatu – z tyłu znajdują się dwie kamery, z których jedna to 13MPx matryca, o drugiej nic nie wiadomo. Za selfie odpowiada 8Mpx. Sony pozostawiło gniazdo słuchawkowe 3,5mm przy obecności USB-C do ładowania. Wymiary tego małego urządzenia to 53 x 72 x 11,1 mm.

Po publikacji wpisu o słabej sprzedaży iPhone 12 mini znalazło się wiele komentarzy, mówiących, że macie i zależy wam na poręcznych telefonach. Czy zatem dla Sony Xperia Compact jest szansa?