Kolor roku 2017 wybrany przez Pantone, przed Wami pikantna zieleń

Kolor roku 2017 wybrany przez Pantone, przed Wami pikantna zieleń

Opublikowano 13.12.2016 10:32 - 2


Zawsze mnie fascynował proces powstawania takich deklaracji jak dzisiejsza. W końcu odbywa się to przez głosowanie wszystkich możnych w tej organizacji, czy zwyczajnie to kaprys jednej ważnej osoby? Pewno jest jedne, mają zawsze świetne wytłumaczenie swojego wyboru, Pantone ogłosił kolor roku 2017: pikantny zielony.

pantone

Dla przypomnienia zeszłoroczna propozycja była jeszcze bardziej ciekawa. Miała ona nawiązywać do równości płci. Mimo, że dla mnie (ponoć) daltonisty różniły się naturalnie od siebie, to były dość mdłe i jak na mój gust mało atrakcyjne wizualnie.

collage-pink-blue_colorcorrected

W tym roku wygrywa intensywna zieleń, która co do zasady ma wiązać się z nowym początkiem. Tak przynajmniej reklamuje kolor Pantone. Faktycznie jest przyjemny w odbiorze, kojarzy się bezpośrednio z aktywnościami na powietrzu, niesie ze sobą przyjemne skojarzenia. Kolor roku przez Pantone wybierany jest od 17 lat i co najciekawsze, samo wskazanie koloru ma ogromne znaczenie dla całej branży modowej czy dla firm zajmujących się wykończeniami wnętrz. Także spodziewajcie się zalewu zieleni w przyszłym roku.

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację