Kolejny świetny tytuł na Nintendo Switch!

Kolejny świetny tytuł na Nintendo Switch!

Opublikowano 30.08.2018 10:06 -


Nie chce mi się wierzyć, że można nie znać gry Saints Row, ale jeśli nigdy w ten tytuł nie grałeś, to jest to coś na wzór Grant Theft Auto, z chaotyczną strzelaniną w perspektywie trzeciej osoby.

Cała rozgrywka odbywa się w miejskim otwartym świecie usianym misjami i historią skupioną wokół stylu życia gangów. Jeżeli lubisz takie klimaty, to masz kolejny powód, aby polubić również Nintendo Switch, bo już wkrótce Saints Row doczeka się portu na tę konsolę.

Nie tak dawno pisałem artykuł o współpracy Nintendo i Blizzard, która zaowocowała portem Diablo 3 na najnowszą konsolę Nintendo Switch. Zaledwie kilka dni później świat usłyszał o kolejnym dużym tytule, który znajdzie się na przenośnej kontroli – Saints Row. Nie ma wątpliwości, że takie ruchy ze strony Nintendo to bardzo dobra taktyka. Dotychczas ich konsole miały przyklejoną łatkę zabawek dla dzieci, głównie przez najbardziej znane cukierkowe tytuły, które powtarzają się od lat na wszystkich produktach Nintendo. Mowa tutaj oczywiście o serii Mario, Sonic czy Legend od Zelda.

Diablo 3 wkracza na Nintendo Switch!

Myślę, że jeszcze kilka lat, a może nawet miesięcy, temu nikt nie pomyślałby, że na tej kolorowej zabawce będzie można pograć w tak brutalne gry przeznaczone raczej dla bardziej dojrzałych odbiorców. Zdaje mi się, że taki jest właśnie następny cel Nintendo – trafić do tatusia, który zobaczy podwójną wartość zakupu nietaniej konsoli.

Saints Row: The Third

To byłaby pierwsza gra z serii, która ma zostać przeniesiona na konsolę Nintendo. Wydaje się to nieco dziwne, że Deep Silver zdecydował się na przeniesienie gry ze środka serii Saints Row, zamiast wystartować z pierwszą, albo ostatnią częścią.

W prośbie o komentarz dowiedzieliśmy się, że uważają oni Saints Row: The Third za ulubioną i najciekawszą część serii. Początkowo została ona wydana na PlayStation 3, Xbox 360 i PC w 2011 roku i jest sprawdzoną grą, otrzymująca wysokie oceny graczy i testerów. Saints Row nie jest pionierem gatunku ani nie posiada żadnych przełomowych technik. Jest zwyczajnie dobrze wykonaną grą, która wciąga na godziny, każdego kto spróbuje.

Osobiście jestem ciekaw, ile jeszcze ciekawych tytułów pojawi się na Nintendo Switch. W każdym razie, w swoim tweecie, Deep Silver zasugerował, że więcej informacji na temat tej nowości pojawi się na Gamescom 2018.

Wieści z Rozładowani.pl