W Polsce liderem – nazwijmy to – branży VOD pozostaje bez wątpienia Netflix. W ścisłej czołówce jest jeszcze HBO GO (a od nowego roku HBO Max). Później już wygląda to nieco gorzej, bo ciągle czekamy na wejście do Polski Disney+, a Apple TV+ ciągle nie przekonuje ofertą (a może bardziej brakiem polskich wersji językowych – tych lektorskich).

W ostatnim czasie w Polsce zadebiutował serwis Viaplay i cieszy się on rozwijającą się popularnością, a w planach ma nakręcenie trzech polskich seriali. Kilka tygodni temu również Showmax zapowiedział, że odpali u nas swój autorski SkyShowmax. Teraz spływa do nas kolejna informacje, że do Polski zmierza Loomi.

Serwis VOD Loomi by Opera zmierza do Polski

Loomi to serwis stworzony przez norweskiego właściciela przeglądarki Opera. Polska ma być pierwszym krajem, gdzie pojawi się usługa.

Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego jest już dostępna!

Oslo i Wrocław, 6 września 2021 r. – Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która dziś otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo.

Jako firma od dawna mamy silną pozycję na polskim rynku. To we Wrocławiu i Warszawie powstaje wiele z naszych przeglądarek. Dziś z wielką przyjemnością ogłaszamy, że wkrótce uruchomimy nowy innowacyjny serwis VOD.

–powiedział Krystian Kolondra, Wiceprezes Opera.

Aby otrzymać zaproszenie do ekskluzywnego programu beta z bardzo limitowaną liczbą miejsc, który zostanie otwarty w ciągu kilku dni, należy się zarejestrować na specjalnej stronie internetowej. Loomi zostanie udostępnione szerokiej grupie użytkowników w niedalekiej przyszłości.

Opera to wiodący globalny innowator z zaangażowaną i rosnącą bazą setek milionów aktywnych miesięcznie użytkowników. Opierając się na ponad 20 latach doświadczenia w dziedzinie innowacji internetowych, począwszy od produktów przeglądarkowych, Opera w coraz większym stopniu wykorzystuje swoją markę, a także ogromną i bardzo aktywną bazę użytkowników w celu rozszerzenia swojej oferty i działalności.

Dziś Opera oferuje użytkownikom na całym świecie szereg produktów i usług, w tym przeglądarki na komputery PC i urządzenia mobilne. Opera ma siedzibę w Oslo w Norwegii i jest notowana na giełdzie NASDAQ (OPRA).