Kolejne serwisy Google lądują na cmentarzu. Czas na Google Hire, a za chwilę Hangouts

Czasami odnoszę wrażenie, że Google robi to specjalnie. Tworzy jakieś nowe usługi, które praktycznie od początku są skazane na niepowodzenie. Następnie po kilku miesiącach, niekiedy latach, pojawiają się głosy o zamknięciu aplikacji czy serwisu. Ukształtowały się swego rodzaju cykle, przez które przechodzą usługi od Google, by wreszcie wylądować na googlowskim cmentarzysku.

A cmentarzysko Google jest dość duże. Ba! Jest ogromne, powstała nawet specjalna strona, gdzie można śledzić zamykane aplikacje, aby nie pogubić się w tym, co za chwile zniknie, a co łaskawie otrzymało drugie życie.

Przy okazji zamknięcia którejś z aplikacji, już nie pamiętam czy było to Google Duo, czy też coś innego, obiecałem przygotowanie bardziej obszernego tekstu na temat zamykanych usług. Lista stale się rozszerza, a tekst raczej powstanie w kilku odsłonach, bo aby zmieścić wszystko w jednym, powstałby referat.

Wow! Zdjęcia Google z nową funkcją: wyszukasz tekst na fotkach

Przyszedł czas na usługę Google Hire. Jeśli nic o niej nie słyszeliśmy, to spokojnie. Ja też niewiele o niej wiem. Powstała niespełna dwa lata temu, jej głównym celem było uproszczenie procesu zatrudniania. Usługa integrowała takie rzeczy, jak szukanie kandydatów, planowanie rozmów kwalifikacyjnych, przekazywanie odpowiedzi o zatrudnieniu bądź nie itd. Serwis był zintegrowany z kalendarzem Google, Gmailem, Dokumentami Google i rzeczy jasna z wyszukiwarką.

Usługa dedykowana była małym i średnim firmom. Cena opcji abonamentowej zaczynała się od 200$, a kończyła na 400$. Wszystko było zależne od ilości potrzebnych licencji G Suite. Google Hire powstało tuż po przejęciu przez Google firmy Bebop, założonej przez Diane Greene. Google zapewnia, że zamyka usługę pomimo tego, że ta odniosła spory sukces:

„Chociaż Hire zakończyło się sukcesem, koncentrujemy nasze zasoby na innych produktach z Google Cloud. Jesteśmy głęboko wdzięczni naszym klientom, a także pracownikom, którzy dołączyli do nas i nas wspierali”.

Kolejne zamknięcia Google na horyzoncie

Jak wspominałem, Google ostatnio nie robi nic innego, jak zamyka. Po Google Hire następne w kolejce jest Hangouts. Śmierć usługi nastąpi w październiku tego roku. Niedawno zamknięto Google Trips, a w marcu 2020 – Google Fabric.

Warto zaznaczyć, że Google Hire nie trafi od razu pod gilotynę. Można go używać jeszcze przez rok, jednak nie będzie on rozwijany. Nie pojawią się zatem nowe funkcje, a do zamknięcia dojdzie najprawdopodobniej 1 września 2020 roku. W tym czasie nie będą sprzedawane pakiety abonamentowe na usługę.

Share
Disqus Comments Loading...
Autor
Przemysław Bicki

Powiązane

Czarna Lista już niebawem powróci na Netflixa. Potwierdzono 8 sezon!

Jeśli tak jak ja jesteście wielkimi fanami serialu Czarna Lista, to na pewno zastanawiacie się,…

21 lutego, 2020

Microsoft wprowadza nowe, kolorowe ikony Windows 10

Microsoft zaczyna wdrażać nowe ikony aplikacji w systemie Windows 10, które mają na celu modernizację…

21 lutego, 2020

Tronsmart Spunky Beat, czyli nazbyt dotykowe słuchawki

Tronsmart Spunky Beat to tak naprawdę moje pierwsze bezprzewodowe słuchawki douszne. Sam fakt możliwości ich…

21 lutego, 2020

Oto zestawienie najczęściej popełnianych błędów przez internautów!

Dzisiejszy dzień jest dla mnie, jako polonistki, bardzo wyjątkowy. Obchodzimy bowiem Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego,…

21 lutego, 2020

Microsoft wprowadza oprogramowanie antywirusowe na iOS i Androida

Microsoft planuje wprowadzić swoje oprogramowanie antywirusowe Defender na Androida i iOS jeszcze w tym roku. Gigant…

21 lutego, 2020

Newron EV-1 pochodzi z francuskiej przyszłości ale można już go zamawiać

Obserwując te wszystkie nowe firmy, które mają w planach elektryczne jednoślady, nasuwa mi się wciąż…

21 lutego, 2020