Kolejne serwisy Google lądują na cmentarzu. Czas na Google Hire, a za chwilę Hangouts

Czasami odnoszę wrażenie, że Google robi to specjalnie. Tworzy jakieś nowe usługi, które praktycznie od początku są skazane na niepowodzenie. Następnie po kilku miesiącach, niekiedy latach, pojawiają się głosy o zamknięciu aplikacji czy serwisu. Ukształtowały się swego rodzaju cykle, przez które przechodzą usługi od Google, by wreszcie wylądować na googlowskim cmentarzysku.

A cmentarzysko Google jest dość duże. Ba! Jest ogromne, powstała nawet specjalna strona, gdzie można śledzić zamykane aplikacje, aby nie pogubić się w tym, co za chwile zniknie, a co łaskawie otrzymało drugie życie.

Przy okazji zamknięcia którejś z aplikacji, już nie pamiętam czy było to Google Duo, czy też coś innego, obiecałem przygotowanie bardziej obszernego tekstu na temat zamykanych usług. Lista stale się rozszerza, a tekst raczej powstanie w kilku odsłonach, bo aby zmieścić wszystko w jednym, powstałby referat.

Wow! Zdjęcia Google z nową funkcją: wyszukasz tekst na fotkach

Przyszedł czas na usługę Google Hire. Jeśli nic o niej nie słyszeliśmy, to spokojnie. Ja też niewiele o niej wiem. Powstała niespełna dwa lata temu, jej głównym celem było uproszczenie procesu zatrudniania. Usługa integrowała takie rzeczy, jak szukanie kandydatów, planowanie rozmów kwalifikacyjnych, przekazywanie odpowiedzi o zatrudnieniu bądź nie itd. Serwis był zintegrowany z kalendarzem Google, Gmailem, Dokumentami Google i rzeczy jasna z wyszukiwarką.

Usługa dedykowana była małym i średnim firmom. Cena opcji abonamentowej zaczynała się od 200$, a kończyła na 400$. Wszystko było zależne od ilości potrzebnych licencji G Suite. Google Hire powstało tuż po przejęciu przez Google firmy Bebop, założonej przez Diane Greene. Google zapewnia, że zamyka usługę pomimo tego, że ta odniosła spory sukces:

„Chociaż Hire zakończyło się sukcesem, koncentrujemy nasze zasoby na innych produktach z Google Cloud. Jesteśmy głęboko wdzięczni naszym klientom, a także pracownikom, którzy dołączyli do nas i nas wspierali”.

Kolejne zamknięcia Google na horyzoncie

Jak wspominałem, Google ostatnio nie robi nic innego, jak zamyka. Po Google Hire następne w kolejce jest Hangouts. Śmierć usługi nastąpi w październiku tego roku. Niedawno zamknięto Google Trips, a w marcu 2020 – Google Fabric.

Warto zaznaczyć, że Google Hire nie trafi od razu pod gilotynę. Można go używać jeszcze przez rok, jednak nie będzie on rozwijany. Nie pojawią się zatem nowe funkcje, a do zamknięcia dojdzie najprawdopodobniej 1 września 2020 roku. W tym czasie nie będą sprzedawane pakiety abonamentowe na usługę.

Share
Disqus Comments Loading...
Autor
Przemysław Bicki

Powiązane

Boeing wraz z Porsche stworzą elektryczny, latający samochód

Tak, to już ten moment. Nie tylko na ekranie kin, w filmach Sci-Fi, ale również w powietrzu zobaczyć będzie można…

Październik 13th, 2019

Dźwięk jak z kina we własnym mieszkaniu, czyli Sonos Playbase - pierwsze wrażenia

Kiedy tylko pojawiła się informacja o tym, że w kolejce do testów czeka soundbar, wiedziałam, co powinnam zrobić. Właśnie w…

Październik 13th, 2019

Pojazdy całkowicie pozbawione kierowcy? Waymo zapowiada nowy projekt

O autonomicznych pojazdach w ostatnim czasie słyszy się coraz więcej. Tesla dąży do tego, by całkowicie usamodzielnić swoje pojazdy, jednak…

Październik 13th, 2019

Apple ulega naciskom ze strony Chin i usuwa aplikacje z App Store

Z jednej strony mamy do czynienia ze sporym konfliktem na linii USA-Chiny, a dokładniej USA-Huawei, ale z drugiej strony Apple…

Październik 12th, 2019

Xiaomi Mi 9 Lite wchodzi wreszcie do oficjalnej sprzedaży

Xiaomi wprowadził do Polski kolejny model serii Mi 9 – Mi 9 Lite. To całkiem dobrze wyposażony średniak z aparatem…

Październik 11th, 2019

Adobe wyłącza usługi klientom z Wenezueli

Od końca bieżącego roku będziemy mogli latać bądź pływać do USA bez wiz. Tak dobrych stosunków z Amerykanami nie mają…

Październik 11th, 2019