Smartwatche zagościły na naszych nadgarstkach na dobre i nie zanosi się, aby miało się to zmienić. Choć może nie jest to rozwiązanie dla każdego i wielu nadal się opiera, trend jest zauważalny. Wszystko dzięki Apple Watch oraz Samsung Gear (teraz Watch). To właśnie te produkty rozpowszechniły to rozwiązanie. Choć te modele nadal należą do czołówki, konkurencja jest znacząco większa. Dołączyło do nich Oppo ze swoim Oppo Watch, który naprawdę zapowiada się świetnie.

Oppo Watch oficjalnie. Przystępny cenowo smartzegarek klasy premium

Oppo Watch

Oppo Watch to pierwszy smartwatch tego producenta. Będzie oferowany w 2 rozmiarach 46 mm i 41 mm. Pierwszy dostępny będzie w kolorze czarnym oraz nieco później złotym, mniejszy za to otrzyma różową wersję kolorystyczną poza klasyczną, czarną. W późniejszym czasie będzie wprowadzona również wersja wyposażona w „slot” karty eSIM, na razie dostępne będą tylko wersje WiFi.

oppo watch 6

Zegarki Oppo są duże, a ramki całkiem niewielkie (prawie 73% powierzchni to ekran), zatem do dyspozycji mamy podwójnie zakrzywiony 1,91″ ekran AMOLED albo 1,6″ w mniejszej wersji. W porównaniu do konkurencji są to wartości wysokie i tym też wyróżnia się „na dzień dobry” produkt Oppo.

Wear OS

Największa siła to bez dwóch zdań system Wear OS, który gwarantuje idealną współpracę telefonów z Androidem bez kompromisów z możliwością interakcji na powiadomienia, płatnościami NFC czy współpraca z Google FIT. Za płynną pracę tego systemu będzie odpowiadał procesor Snapdragon Wear 3100 z koprocesorem Ambiq Micro Apollo 3. To wraz z 1 GB pamięci RAM i baterią 430 mAh daje 1,5 dnia pracy albo 21 dni w trybie oszczędzania baterii.

oppo watch 8

Cena i dostępność

Oppo Watch dotarł ostatecznie i do naszego kraju i będzie dostępny już od 31.08.2020 popularnych sklepach z elektroniką w cenie 1299 zł (46 mm) i 999 zł (41 mm). W pierwszym tygodniu, czyli do 06.09 będzie aktywna cena promocyjna 1149 zł i 899 zł, co znacząco podbija atrakcyjność tego smartwatcha.

Osobiście nie miałem okazji go przetestować (mam nadzieje, że teraz to się zmieni), ale jest to pierwszy od dawana model, który zachęca mnie do wymiany mojego Samsunga Galaxy Watch.