Kolejny agregator darmowych stocków, który MUSISZ mieć w swoich zakładkach

Kolejny agregator darmowych stocków, który MUSISZ mieć w swoich zakładkach

Opublikowano 13.01.2016 11:18 - 1


W codziennej działalności blogowej ogromne znaczenie ma dostęp do grafik, które są nieodłączonym elementem promującym wpis. Ci więksi podpisują umowy z komercyjnymi stockami, gdzie mogą korzystać z ich zasobów, podając tylko w stopce link do grafiki źródłowej, Ci mniejsi muszą radzić sobie inaczej. Najprostszym rozwiązaniem są darmowe stocki, które udostępniają całą masę zdjęć na bazie wolnych licencji. To co szczególnie cieszy, to fakt że takie serwisy wyrastają jak grzyby po deszczu ( 5 darmowych stocków z których korzystam).

A gdzie szukajka?

Powstaje jednak inny problem, który opisując kolejne serwisy tego typu – wskazywałem. Mianowicie powstaje, kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt niezależnych serwisów, które trzeba przeglądać w poszukiwaniu właściwego zdjęcia. Oczywiście, można śmiało rzec, że w głowie mi się poprzewracało, że narzekam na taki aspekt, ale umówmy się, gdyby stworzono serwis agregujący je wszystkie, to korzyść byłaby dla wszystkich. Twórcy zdjęć mają promocję swoich prac, użytkownik ma wszystko w jednym miejscu. Oczywiście serwis na kształt tego pomysłu funkcjonował, ale niestety nie posiadał on globalnej wyszukiwarki. Był raczej katalogiem z linkami do tych serwisów.

Jest!

Ktoś jednak podchwycił mój pomysł, znalazł lukę i tak powstał serwis, który uwielbiam i z którego korzystam na codzień: LibreStock.com. Pełnoprawny serwis agregujący najpopularniejsze serwisy oferujące zdjęcia na wolnych licencjach. Aktualnie agreguje on 41 serwisów, posiadając bazę ponad 40 000 zdjęć. Uwierzcie mi, jest wszystko, czego potrzeba do prostej działalności internetowej.

Zrzut ekranu 2016-01-13 o 11.17.16

Gdyby jednak okazało się, że to za mało, powstał kolejny serwis oparty o analogiczny pomysł. Stanowi on doskonałe uzupełnienie, mimo tego, że jego baza zasobów póki co jest nieco mniejsza. Jego nazwa to StockUp, zaś ilość serwisów, które indeksuje wynosi 26 sztuk i są nieco inne niż, to co posiada LibreStock. Co ważne, twórcy postępują etycznie i indeksują tylko te serwisy, które na to wyraziły zgodę.

StockUp to serwis, który koniecznie wraz z LibreStock trzeba mieć w swoich zakładkach. Znak jakości DailyWeb.

Wieści z Rozładowani.pl