Kolejne informacje ujawnili tym razem EverythingApplePro i Max Weinbach. Leakerzy udostępnili w sieci rendery i obrazy CAD ukazujące obudowę największego smartfona z linii iPhone 12 mającego ekran o przekątnej 6.7 cala.

Według rysunków model ma być troszeczkę większy od 11 Pro Max – prawie 3 mm wyższy i 0,15 mm szerszy (z drugiej strony ekran jest aż o 3,92 mm szerszy, więc znacznie zmniejszają się ramki), ale o 0,71 mm cieńszy. Jednocześnie boki straciły zaokrąglenie i teraz będą bardziej przypominać iPada Pro czy starsze iPhone’y 5/5s.

Zmianie ulegnie umiejscowienie tacy karty SIM (pod przyciski zmiany głośności), a do tego na boku pojawi się inteligentne złącze podobne do tego, które pozwala na dołączenie klawiatury w iPadach. Z tyłu z kolei główna różnica to nowa wysepka aparatów (trzy obiektywy oraz skaner LiDAR) wysunięta względem pleców o 1,26 mm (w 11 Pro Max jest to 1,21 mm).

iPhone 12 i SE nabierają kształtów

Powolny koniec notcha?

Niektórych użytkowników ucieszy też pewnie fakt, że iPhone 12 ma mieć mniejszy notch od poprzedników. Apple uzyskał taki efekt dzięki przesunięciu głośnika z notcha w ramkę – w ten sposób sprzęt potrzebny do działania Face ID został „ściśnięty”. Według różnych informacji szerokość wycięcia w ekranie spadnie o około 1/3 (z 3.5 cm do 2.3-2.5 cm).

Chociaż do premiery iPhone’a 12 jeszcze daleko (planowana na jesień 2020 roku, ale przez pandemię może być przesunięta), to dzięki leakerom poznajemy kształt urządzeń już teraz. Wcześniej już pisaliśmy m.in. o tym, że dostępne będą trzy rozmiary (5.4 cala, 6.1 cala i 6.7 cala – wszystkie w technologii OLED). W jednym z modeli pojawi się czytnik linii papilarnych ukryty pod ekranem, a w podzespołach zawita 6 GB RAM czy procesor A14. Smartfony mają mieć szeroki wybór kolorów – m.in. tradycyjny srebrny i czarny (ciemnoszary), a do tego granatowoniebieski, fioletowy, niebieski czy pomarańczowy.