Kolejne przecieki - 512GB pamięci w Samsungu Galaxy S9

Kolejne przecieki – 512GB pamięci w Samsungu Galaxy S9

Opublikowano 7.12.2017 9:55 - 2


O Samsungu Galaxy S9 wiemy już sporo. Niemal pewniakiem są dwie kamery, super cienki ramki, pozostawienie jacka, nawet kolory. Nic zaskakującego. Wyciekły jednak kolejne informacje, które w końcu ukazują coś nowego.

Nie jest to jednak nic wizualnego. Tym razem świat obiega informacja o procesorze, jaki znajdzie się na pokładzie nowego koreańskiego flagowca. Będzie to długo wyczekiwany Qualcomm Snapdragon 845. Ta generacja procesora wykonana w technologii 10nm będzie posiadała moduł LTE o oznaczeniu X20. Uciągnie on do 1.2 gigabita przepustowości łącza. Będzie on posiadał też o wiele lepszy zasięg. Obsłuży sieć 600Mhz. Otrzymamy wsparcie wideo HDR. W sieci krążą informacje o 3 krotnym zwiększeniu wydajności, przy jednoczesnym, aż kilkukrotnym spadku poboru mocy.

Wszystkie te ulepszenia sprzętu mają być zasługą właśnie procesora Snapdragon 845. Można powiedzieć, że jest to odpowiedź na chip montowany w iPhone 8, iPhone 8 Plus oraz iPhone X – A11. Samsung oraz Qualcomm to dobrzy partnerzy. Na rynek wychodzi mniej procesorów niż smartfonów, które mają na nich działać. Partnerstwo tutaj jest kluczowe ponieważ zapewni Samsungowi przewagę nad resztą producentów po prostu dając im lepszy dostęp do nowego mózgu S9 oraz S9 Plus. I to jest pierwsza wiadomość. Przeciek. Może się coś zmienić ale szczerze wątpię.

Nowa pamięć

Druga i według mnie ważniejsza wiadomość. W dodatku potwierdzona wpisem z NewsRooma Samsunga. Ogłoszono, że koreańczycy rozpoczęli masową produkcję nowej pamięci typu eUFS o pojemności 512 Gb (gigabit) i prędkości zapisu/odczytu 860MB/s (jednocześnie jest to 255MB/s).

Ten drugi fakt można połączyć z pierwszym przeciekiem. Wideo HDR potrzebuje więcej miejsca oraz większych prędkości aby zapisać te wszystkie dane przetworzone przez procesor.

Można spytać po co nam aż tyle miejsca w telefonie. Podpowiedzią może być tekst zapisany małym druczkiem na końcu komunikatu prasowego Samsung.

* Editor’s note: The calculation reflects internal tests where the averaged actual storage is approximately 93% of the labeled capacity, and where the preloaded mobile OS uses about 13GB of the capacity on a flagship smartphone.

System operacyjny ważący 13Gb! I to zapewne czysty. Świat pędzi do przodu. Nie jest zbyt wielkim osiągnięciem nagranie wideo ważącego więcej niż 1Gb przez zwykłego użytkownika smartfona uzbrojonego w świetny aparat.

Czekacie na premierę?

Źródła:

Forbes, Samsung NewsRoom

Wieści z Rozładowani.pl