W maju zeszłego roku stworzyłam króciutką listę trzech seriali, które powinny obejrzeć osoby cierpiące na niedostatek wolnego czasu. W zestawieniu znalazły się wtedy „Glow”, „The Kominsky Method” oraz „Bonding”. Dwa pierwsze doczekały się już kontynuacji, a trzeci powinien ją wkrótce otrzymać. Co jednak robić w wąskich lukach pomiędzy nimi? Podpowiadam listą kolejnych 3 seriali dla ludzi, którzy nie mają czasu.

Czym są seriale dla ludzi, którzy nie mają czasu? Przede wszystkim seriami o krótkich odcinkach, ale dodatkowym kryterium jest też charakterystyka ich fabuły, zamykająca się w określeniach: prosta, nieskomplikowana lub łatwa do odnalezienia się nawet po czasie. W ostatnim roku udało mi się obejrzeć kilka podobnych cudeniek, ale oto trójka moich faworytów. Jak sądzicie – czy to ciekawsze propozycje od zeszłorocznych?

seriale dla zabieganych – After life (netflix)

Mocna tematyka, wyrazisty protagonista oraz długość odcinka oscylująca w granicach 30 minut sprawiają, że to idealne rozwiązanie dla ludzi żyjących w wiecznym niedoczasie. Wady? Cóż, Ricky Gervais ma wrażliwość i humor, które niekoniecznie przemówią do każdego.

R E K L A M A

Tony (Ricky Gervais) wiódł idealne życie. Jednak po śmierci żony, Lisy, Tony zmienia się. Rozważa samobójstwo, jednak porzuca ten pomysł i postanawia żyć wystarczająco długo, by ukarać świat, mówiąc i robiąc, co tylko zechce. Uważa brak troski o siebie czy innych za rodzaj supermocy, jednak okazuje się, że jego plan będzie trudny do zrealizowania, bo wszyscy starają się odzyskać fajnego faceta, którego znali.

seriale z krótkimi odcinkami – Rodzice (HBO GO)

Jeżeli pandemia i izolacja w domu z dziećmi dała Wam, ten serial z pewnością zadziała na Was katartycznie. Polecam oglądanie w duecie, z kieliszkiem wina, kiedy dzieci już wreszcie śpią.

Brytyjski serial komediowy przedstawiający perypetie dwójki rodziców małych dzieci, których codzienność często daleka jest od ideału.

krótkie seriale – Undone (Amazon prime video)

Chociaż serial jest bardzo pogmatwany i bawi się przyzwyczajeniem widza do linearności czasu, to da się go oglądać nawet z przerwami (np. jeden co dwa dni). Nietypowa forma i ciekawa historia z pewnością chwycą za serce wielu z Was.

Po wypadku samochodowym Alma odkrywa, że potrafi wpływać na bieg czasu. Rozwija nowe umiejętności, aby dotrzeć do prawdy o śmierci swego ojca.

A Wam udało się trafić ostatnio na jakiś ciekawy serial dla zabieganych? Jeżeli tak, koniecznie dajcie znać w sekcji komentarzy!