Kolejna klasyczna gra Star Wars już 12 maja wyląduje na PS4 i Switch

Opublikowano 20.04.2020 7:14 Aktualizacja: 20.04.2020 7:25 -


Nie tak dawno temu, bo pod koniec marca informowałem o tym, że niespodziewanie na konsole PS4 wskoczyła gra Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy. Oryginalnie została ona wydana w 2003 roku i do dzisiaj pamiętają (i grają w nią!) fani Gwiezdnych Wojen. Teraz spływają do nas kolejne rewelacyjne wiadomości - 12 maja na konsolach pojawi się kolejna gra serii, tym razem Star Wars Episode I: Racer.

Rok 2020 będzie zatem dobrym rokiem dla fanów Gwiezdnych Wojen, nawet pomimo zakończenia trzeciej trylogii filmowej. Gry Star Wars na konsolach, szczególnie w okresie kwarantanny powinny nam to wynagrodzić.

Star Wars Episode I: Racer pojawi się jednocześnie na konsolach PS4 i Nintendo Switch. Dla Nintendo to pewnego rodzaju powrót, bo gra wydana w 1999 roku debiutowała na pecetach i... Nintendo 64 właśnie.

Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy niespodziewanie debiutuje na PS4!

Za "przeniesienie" gry na konsole obecnej generacji odpowiada amerykański Aspyr, a wiceprezes ds. Publikacji, Elizabeth Howard tak tłumaczy decyzje w oświadczeniu:

"Ta ukochana gra została zmodernizowana, aby zapewnić najbardziej optymalne wrażenia w grach na konsolach Nintendo Switch i PlayStation 4. Fani Star Wars powinni przygotować się do pokierowania swoim kierowcą wyścigowym do zwycięstwa i pozostawienia przeciwników w pyle".

Gra ma być dostępna w cenie 15$ w dniu premiery, 12 maja 2020.

Wieści z Rozładowani.pl