Kolejna aktualizacja Chrome OS wprowadza wiele nowych funkcji

Kolejna aktualizacja Chrome OS wprowadza wiele nowych funkcji

Opublikowano 8.11.2019 10:05 -


Najnowsza wersja systemu operacyjnego od Google jest już dostępna. Niesie ona za sobą wiele zmian, które znacznie wpłyną na komfort korzystania z oprogramowania. Moją uwagę najbardziej zwróciły funkcje dotyczące przeglądarki – osobne ustawienia, wirtualne pulpity i wiele więcej. Widać, że producent dołożył wszelkich starań, by zwiększyć liczbę swoich użytkowników. Czym więc postanowił nas zaskoczyć?

Warto przede wszystkim wspomnieć o obsłudze obrazu w obrazie dla aplikacji YouTube, który uruchamia się przy każdym zminimalizowaniu przeglądarki. Pozwala to na jednoczesne wykonywanie obowiązków i oglądanie ciekawych filmów, bez posiadania dwóch monitorów. Google jednak nie poprzestało na jednej funkcji i udoskonaliło swój system o znacznie więcej, przekonajcie się sami!

Wirtualny pulpit i wykonywanie połączeń, a to wszystko w Chrome OS 78

Największym zaskoczeniem dla użytkowników Chromebooków może okazać się dodane Virtual Desk. Jest to funkcja, która pozwoli na zorganizowanie obszaru roboczego poprzez oddzielenie wirtualnych ekranów. Osoby posiadające dziesiątki okien i kart wreszcie mogłyby posegregować tematycznie swoje zakładki i swobodnie poruszać się po przeglądarce. Praca nad kilkoma projektami jednocześnie byłaby wreszcie możliwa, a znalazłoby się także miejsce na specjalne okno do rozrywki. Należy podkreślić, że nie będzie to pierwszy system z takimi możliwościami, jednak dla posiadaczy Chrome OS na pewno jest to cenna informacja.

chrome os

Posiadacze telefonów z Androidem również będą mogli czerpać korzyści z nowej aktualizacji. W systemie pojawi się możliwość przesyłania numerów telefonów między urządzeniami, co pozwoli szybko wykonać połączenie. Jest to zdecydowanie precyzyjniejsze niż wprowadzenie cyfr ręcznie.

Bezproblemowe drukowanie z każdego urządzenia

Twórcy postanowili znacznie usprawnić proces drukowania swoim użytkownikom. Wszystkie kompatybilne drukarki mają automatycznie pojawić się na liście, bez zbędnej konfiguracji. Wystarczy kliknąć odpowiednie przyciski, wybrać drukarkę i gotowe! A jeśli z konkretnego urządzenia korzysta się najczęściej, sprawnie można ustawić ją jako domyślną.

chrome os

To tylko część nowych funkcji, jakie pojawiły się w Chrome OS 78. Jednak już po tych kilku nowościach można ocenić, że komfort pracy na systemie operacyjnym Google znacznie się poprawi. Jeśli jesteście posiadaczami Chromebooków, to zaktualizujcie swoje urządzenia i przetestujcie wszystkie możliwości.

Źródło: Blog Google

Wieści z Rozładowani.pl