Kolega szuka pracy? Zarób na tym!
Kolega szuka pracy? Zarób na tym!

Opublikowano 3 lata temu - 1


Wyobraź sobie taką sytuację: Twój znajomy szuka pracy, Ty polecasz go jakiemuś pracodawcy, znajomy się dostaje. Wszyscy są zadowoleni - Ty, bo pomogłeś koledze, kolega, bo nie będzie musiał dłużej siedzieć w domu (lub będzie mógł lepiej zarabiać), a pracodawca, bo wreszcie znalazł nowego pracownika. A co byś powiedział, gdyby za taką pomoc ktoś jeszcze Ci zapłacił? Pewnie poziom Twojego zadowolenia wzrósłby wielokrotnie. Teraz to możliwe!

(Solidnie) zarób na znalezieniu pracy koledze

Wszystko dzięki gdańskiemu startupowi Skillhunt.io, który znalazł niecodzienny sposób, aby pomóc firmom informatycznym znaleźć nowych (dobrych) pracowników. Wystarczy, że pokażesz znajomemu ofertę pracy, on zaaplikuje i tę pracę dostanie, a stan Twojego konta zwiększy się nawet o 10 tysięcy złotych.

Startup wystartował niespełna 2 miesiące temu, a z ich usług skorzystał już między innymi Amazon, czy Brand24. Brzmi ciekawie, prawda?

Ale jak to wszystko działa?

Skillhunt.io to jedyna taka inicjatywa na świecie. Cała idea opiera się na wzajemnej pomocy. Wiele osób zna kogoś, kto jest bardzo dobry w branży IT, a akurat poszukuje pracy - z różnych powodów. Jeśli chcemy pomóc takiej osobie, możemy wejść na Skillhunt.io (lub skorzystać z mobilnej aplikacji), znaleźć ofertę, która mogłaby zainteresować naszego znajomego i pokazać mu ją. Jeśli ten zaaplikuje i dostanie pracę, my - za polecenie go - dostaniemy prowizję sięgającą do nawet 10 tysięcy złotych. Kto by nie chciał takiego zastrzyku gotówki?

Twórcy serwisu zaznaczają, że niebawem pojawią się oferty pracy, z których prowizje sięgną nawet do 15 tysięcy złotych. Skwituję to jednym słowem: wow.

Chcesz pracować w Amazonie? Zajrzyj na Skillhunt!

Wśród klientów Skillhunt.io znaleźli się najwięksi gracze na rynku - nie tylko polskim, ale i międzynarodowym. Najlepszym przykładem może być Amazon, który za pośrednictwem tej platformy poszukuje 40 specjalistów IT do nowo otwartego centrum developerskiego Amazona w Gdańsku. Jeśli ktoś z Was chciałby pracować u takiego giganta, natychmiast zajrzyjcie na Skillhunt! W gronie dotychczasowych klientów znaleźli się także m.in. Brand24, Wykop.pl, czy Netsprint.

Międzynarodowe aspiracje

Moim zdaniem Skillhunt.io to jeden z lepszych startupów, który pojawił się na polskim rynku w ostatnim czasie. Co więcej - startup z międzynarodowymi aspiracjami. Polski rynek pracy IT to pierwszy etap weryfikacji zapotrzebowania na tego typu usługi oraz możliwość sprawdzenia, jakie funkcje są potrzebne, by platforma mogła funkcjonować jeszcze lepiej. Jej twórcy zapowiadają, że wkrótce kolejne wersje platformy będą uruchamiane w innych europejskich krajach.

Z całego serca życzę im powodzenia, a sam chyba zacznę szukać wśród swoich znajomych informatycznych talentów, by móc zaproponować im którąś z ofert na Skillhunt. I jeszcze na tym (dość dobrze) zarobić.